Kayserispor ve Gaziantep FK Karşı Karşıya Gelecek

Süper ligin 16. Haftasında deplasmanda daha önce sahaya çıktığı 8 maçta henüz galibiyet sevinci alamayan hatta deplasmandaki maçlarından yalnızca 1 puan alabilmiş olan Gaziantep FK ile iç sahada oynadığı 7 maçta yalnızca 1 kez yenilen ve 4 galibiyet alırken 2 maçta da berabere kalan Kayserispor karşı karşıya gelecek.

Kayserispor’un ev sahipliğinde oynanacak mücadele 19 Aralık Pazar günü 16:00’da Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumunda oynanacak.

İki takım daha önce Kayserispor’un ev sahipliğinde 7 maçta karşı karşıya gelmişti. Kayserispor ve Gaziantep FK’nın bu karşılaşmalarda istatistik olarak bakıldığında ev sahibi ekip hiç yenilmemiş ve 2 maçta galibiyete uzanmış 5 maç ise beraberlik ile tamamlanmış. Kayserispor’un ev sahipliğinde son oynanan maç ise golsüz eşitlik ile sonuçlanmıştı.

Süper ligde geride bıraktığımız dönemde takımların form durumuna baktığımızda ise birbirlerinden çok farklı performans ortaya koyduklarını söylemek pek doğru olmaz. Ev sahibi ekip 16 maçta 5 galibiyet alırken 4 maçtan da beraberlik ile ayrılmış ve 7 maç ise beraberlik ile sonuçlanmıştı.

Konuk Gaziantep FK ise 6 galibiyet alırken 7 maçtan yenilgi ile ayrılmıştı ve 3 maçta da beraberlik ile ayrılmıştı. Gaziantep FK bu sezon deplasmanda galibiyet sevinci yaşayamazken Kayserispor deplasmanında da 3 puanı hanesine yazdırabilme başarısını gösteremedi. Kayserispor bu sezon toplamış olduğu 19 puan ile 15. Sırada yer alıyorken konuk Gaziantep FK 21 puan topladı ve 13. Sırada yer alıyor.

Ev sahibi ekip bu sezon toplamış olduğu 19 puanın 14’ünü iç saha maçlardı topladı. Gaziantep FK’da aynı şekilde toplamış olduğu 21 puanın 20’sini iç saha maçlarında topladı.

Kayserispor İç Sahada İyi Bir Form Yakaladı

Son olarak 2 Ekim’de Trabzonspor’u ağırladığı mücadelede mağlup olan Kayserispor o maç sonrasında sahaya çıkmış olduğu son 3 maçta 2 galibiyet alırken 1 kez de sahadan beraberlik ile ayrıldı. Son olarak iç sahada Antalyaspor’u ağırlayan Kayserispor bu maçta 9 kişi kalmış olmasına rağmen 2 – 0 skor ile galibiyete erişmişti.

Geçen hafta Beşiktaş karşısında oldukça başarılı performanslar sergileyen Kayserispor öne geçmeyi de başarmış fakat hem bazı müdahalelerde hem de saha içinde oyuncuların tercihlerindeki hatalar sebebiyle öne geçtiği maçta 4 – 2 skor ile mağlup oldu.

İç sahadaki serisini sürdürmek isteyen Kayserispor için Gaziantep FK gibi deplasmanda kazanmakta güçlük çeken bir takım ile karşılaşmak seriyi sürdürmek adına iyi bir şans olurken aynı zamanda süper ligin ilk devresinin tamamlanmasına 3 maçlık bir periyot kalmışken oldukça önemli bir fikstür şansıda kayserispor’un avantajına olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz.

Gaziantep FK Hem Bu Sezonki Hem de Kayseri’deki İlk Galibiyetini Arıyor

Gaziantep FK bu sezon iç sahada henüz mağlubiyet yaşamasa da deplasmanda oynanılan mücadelelerde de aynı gece ile gündüz gibi bir fark oluşuyor ve galibiyet alamıyor. Deplasman mücadelelerinde yalnızca 1 puan toplayabilen Gaziantep FK deplasmanda alacağı bir galibiyet ile hem bu sezon deplasman maçlarındaki bu kötü döngüyü kıracak hem de Kayserispor deplasmanında hiç tadamadığı galibiyet sevincini tatmış olacak.