Kayserispor – Beşiktaş Karşılaşmasında Yaşananlar

Süper Lig’in 16. Haftasında Kayserispor’u 2-0 mağlup eden Beşiktaş’ın ikinci başkanı olan Adnan Dalkıran mücadele esnasında ve sonrasında yaşananlar ile ilgili açıklamalar yaptı. Mücadele sırasında siyah beyazlı ekibin yöneticilerinin yer aldığı locaya yapılan çirkin saldırı ile ilgili konuştu. Adanan Dalkıran,

“Burada çok vahim bir olay yaşadık. Son dakikadaki gerginlikten sonra, yöneticilerimizin locası, Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili sıfatı taşıyan bir şahıs ve kardeşi tarafından basıldı, iki yöneticimiz yumruklandı. Bu çok acı bir şey, burası Patagonya değil. Biz kendilerinden davacı oluyoruz, o milletvekili ve kardeşinden. Kamera kayıtlarını istedik. Ülkenin parlamentosunda bu ülkenin insanlarını temsil eden insanlar loca basıp adam dövmeye kalkarsa, bu camia bunun hesabını sorar.” Dedi.

“İlk ateşin çıkma yeri, Sergen hocanın yaptığı el hareketi”

Siyah beyazlı ekibin ardından Kayserispor’dan Basın Sözcüsü olan Mustafa Tokgöz karşılaşmada yaşananlar ile ilgili açıklamalarda bulundu;

“İlk ateşin çıkma yeri, Sergen hocanın yaptığı el hareketi. Sergen hoca buranın da ekmeğini yemiştir. Bazen dikkatli olmak gerekiyor. Bulunduğumuz konum itibarıyla gergin bir maç oynuyoruz. Türk kültüründe misafirin bir adabı olmalı. Maç içinde Beşiktaşlı yöneticiler sürekli bir bağırma, sürekli bir laf atma… Kulüp yöneticilerinin olgun olması gerekiyor. Biz olgun davrandık Kayserisporlu yöneticiler olarak. İstenmeyen olayları ateşlediler. İnatlarını sürdürdüler. Maalesef büyük bir gerginlik yaşandı. Ben saldırıyı görmedim. Eğer bir saldırı varsa ortaya çıkacak. Milletvekilimiz koridordaydı, bir yakınlaşma yoktu. Öyle bir şey olduğunu iddia ediyorlar ama ne olduğu belli değil. Ortaya çıkar.” Sözlerini kullandı.

Siyah Beyazlı Takım Şiddetle Kınıyor

Beşiktaş yaşanan olaylara dair resmi web sitesinde bir açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklama, “Kulübümüz, Yönetim Kurulu Üyelerimize saldırıda bulunan kişiler hakkında hukuki süreç başlatacak ve sürecin sonuna kadar takipçisi olacaktır” ifadeleri yer aldı.

Beşiktaş‘ın açıklaması ise şu şekilde;

“Futbol Takımımızın Süper Lig’in 16. haftasında Hes Kablo Kayserispor ile oynadığı müsabakayı izlemek üzere Bş. Bld. Kadir Has Stadyumu’nda bulunan Yönetim Kurulu Üyelerimize, karşılaşmayı takip ettikleri locada saldırıda bulunan kişileri şiddetle kınıyoruz.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin ne Kayseri şehrimizi ne de Kayserispor camiasını temsil etmediklerini biliyor, futbolun güzelliğine gölge düşüren bu tür olayların bir daha asla yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Yönetim Kurulu Üyelerimize yapılan saldırıdan en az bizim kadar üzüntü duyduğuna yürekten inandığımız Kayserispor Camiasının Başkanı Sayın Berna Gözbaşı, Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’yi telefonla arayarak üzüntülerini ifade etmiştir.

Kulübümüz, Yönetim Kurulu Üyelerimize saldırıda bulunan kişiler hakkında hukuki süreç başlatacak ve sürecin sonuna kadar takipçisi olacaktır.”