Kasımpaşa Süper Lig’e Oyuncu İhraç Ediyor

Geride kalan sezonda sergilediği başarılı performansla Süper Lig’e damga vuran Kasımpaşa’nın eski oyuncuları ligin farklı takımlarına imza atmaya devam ediyor. Geçen sezon formasını giyen oyuncularının birçoğunu gelecek sezon büyük takımlarda izleyeceğimiz muhtemel görünen Paşa’da bir eski oyuncu daha büyük bir takıma imza attı. Türkiye’de ilk olarak Lacivert Beyazlı formayı terleten ve sonrasında Başakşehir ile de bir kez daha ülkemize adım atan Trezeguet, Trabzonspor ile resmi sözleşmeyi imzaladı.

Her An Birisi Var

Bu sezon Süper Lig’in en çok dikkat çeken kulüplerinden biri olmayı başaran Kasımpaşa, gelecek sezona dair hazırlıklarından daha çok kulüpten ayrılan oyuncularıyla dikkat çekmeye devam ediyor.

Geride kalan sezonda sergilediği başarılı performansta etkili olan oyuncularını büyük takımlara kaptırmak zorunda kalan Lacivert Beyazlı ekipte bununla birlikte geçmişte parlayan isimlere de ilginin oldukça yüksek olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Son olarak geride kalan sezonun devre arasında kadrosuna kattığı Rayane Aabid’i Hatayspor’a gönderen İstanbul temsilcisinde bir eski oyuncu daha lige geri döndü. İlk olarak Paşa formasını terleten ve burada sergilediği başarılı performansla İngiltere’nin yolunu tutan Trezeguet, gelecek sezondan itibaren Trabzonspor forması giyecek.

Geride kalan sezonun devre arasında Başakşehir’de sergilediği performansla ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu hatırlatan ve deyim yerindeyse zihinlerimizin pasını silen Mısırlı oyuncunun anlaşma detayları da belli oldu.

Şampiyon Tercih Etti

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor, Trezeguet transferi için görüşmelere başlandığını KAP’a bildirdi.

Bordo mavili kulüp daha sonra yaptığı yeni KAP bildiriminde ise yetenekli oyuncuyla 4 yıllık sözleşme imzalandığını belirterek söz konusu transferin maliyetine ilişkin detayları paylaştı. Detaylarda şu ifadelere yer verildi:

Anlaşmaya göre, Aston Villa Kulübüne sözleşme fesih bedeli olarak, 4.000.000.-EUR, 4 yıla yayılmış 4 taksit halinde ödenecektir.

Aston Villa Kulübüne ayrıca; Futbolcunun bir başka kulübe Transfer olması veya kiraya verilmesi durumunda elde edilen transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla söz konusu kulübe ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %10’u, ödenecektir.

Profesyonel futbolcu Mahmoud Ahmed İbrahim Hassan ile 4 (Dört) yıllık anlaşma sağlamıştır. Yapılan anlaşmaya göre futbolcuya; her bir sezon için 1.550.000.-EUR garanti ücret ödenecektir. Menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcuya ödenecek brüt garanti ücret tutarının %5’i oranında ödeme yapılacaktır.

Hem kulübe hem de oyuncuya ciddi bir miktarda ödeme yapmayı kabul eden Trabzonspor’un bu kadar ciddi bir bedeli gözden çıkarmasında oyuncunun Başakşehir performansı kadar Kasımpaşa performansının da etkili olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Kasımpaşa gelecek sezona daha da yaklaşılırken hâlâ daha iddialı isimleri kadrosuna katmış değil. Bununla birlikte geride kalan sezonda da birçok ismi Türkiye’ye tanıtan kulüplerden biri olan Lacivert Beyazlı ekibin önünde daha uzun bir süre daha olduğu kesin.