Kasımpaşa Ligi İstanbul’da Açacak

Gelecek sezon hazırlıklarına tam gaz devam eden Kasımpaşa’da hem saha içi hem saha dışı çalışmalar son sürat devam ediyor. Yönetim teknik ekibin doğrultusunda kadroyu güçlendirebilmek adına uygun adaylarla görüşmeye devam ederken teknik ekip de mevcut oyuncu kadrosuyla sahada olabilecek en iyi işleri çıkartmayı hedefliyor. Bununla birlikte son olarak Galatasaray ile bir hazırlık maçı oynayan Lacivert Beyazlı ekip kadrosunda ciddi bir kan kaybı yaşamış olmasına rağmen sergilediği futbolla da takdir topladı. Öte yandan TFF ligin ilk haftasının programını açıkladı. Kasımpaşa, ligin ilk maçında bir diğer kuvvetli İstanbul temsilcisi Başakşehir’e konuk olacağı müsabakayla birlikte açılışı yapacak. 

Hazırlıklar Sürüyor

Geride kalan sezonda beklentilerin bir hayli üstüne çıkan Kasımpaşa adına gelecek sezonun da bundan daha iyi geçmesinden başka bir beklenti yok. Lacivert Beyazlı ekip geçen sezon bir hayli mutlu ettiği camiası ve taraftarını tekrardan mutlulukla buluşturabilmek adına elinden geleni yapıyor.

Teknik ekibin raporlarını alan yönetim kadroyu en iyi şekilde nasıl güçlendirebileceğine dair arayışını sürdürürken, teknik ekip de mevcut oyuncu kadrosunun çıkarabileceği en iyi performansın formülünü arıyor.

Son olarak 24 Temmuz tarihinde Galatasaray ile bir hazırlık maçında karşı karşıya gelen İstanbul temsilcisi sahadan 2-1 mağlup ayrılmasına rağmen takdir topladı. Kadrosunda bunca güç kaybı yaşamış olmasına rağmen yine de geçen sezonki oyununu andıran bir oyunla karşımıza çıkan Kasımpaşa’dan beklenti de bu yöndeydi. 

Kendi Şehrinde

Öte yandan Kasımpaşa’nın haftalık programda ne zaman maç yapacağı da açıklandı. TFF’nin ligin ilk 2 haftasının programını açıklamasıyla birlikte Lacivert Beyazlı ekibin takvimi netliğe kavuşmuş oldu.

Ligin ilk haftasında yine bir İstanbul temsilcisi olan Başakşehir ile karşı karşıya gelecek olan Sami Uğurlu’nun ekibi, 8 Ağustos Pazartesi günü sahneye çıkacak. Geride kalan sezonda yine oldukça başarılı performans sergileyen Başakşehir ile güçlerini çarpıştıracak olan Lacivert Beyazlı ekipte ilk hedef pek tabii lige galibiyetle başlamak olacak. 

Geride kalan sezonda oynanan iki maçı hatırlayacak olduğumuzda özellikle ikinci yarıda oynanan maçın tam anlamıyla bir futbol şöleni olduğunu da hatırlamak mümkün. İki genç teknik adamın güçlerini çarpıştırdığı maçta sahadan galip ayrılan taraf da Başakşehir olmuştu.

Bununla birlikte o maçta sahadaki güzel futbolun önüne geçen olaylar da yaşanmış ve Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu ile Kasımpaşa Yöneticisi Serkan Rençber arasında ciddi bir tartışma ortaya çıkmıştı.

İki tarafın teknik ekipleri ve oyuncular söz konusu isimleri güçlükle sakinleştirebilmişti. Bir sonraki maçta bu yaşananlar da mutlaka iki takımın da aklında olacaktır ancak tüm futbolseverlerin temennisi bir daha böyle nahoş olayların yaşanmamasından başka bir doğrultuda olmayacak. 

Hem Kasımpaşa hem de Başakşehir adına oldukça zorlu bir maç olan bu maçı tüm futbolseverler merakla bekleyecekler.