Kasımpaşa Kendi Evinde, Yeni Malatyaspor ile Karşı Karşıya Geldi

Süper ligin 11. Haftasında 30 Ekim Cumartesi günü saat 13:30’da Kasımpaşa’nın ev sahipliğinde oynanan maçta küme düşme hattını yakından ilgilendiren bir maç oldu. Süper ligin alt sıralarında puan farkı takımlar arasında oldukça az bu sebeple her takım her an kendisini küme düşme potasında bulabilirken küme düşme potasındaki takımlarda kendilerini birden küme düşme hattının üzerinde olabilirler.

Kasımpaşa ve Yeni Malatyaspor hem küme düşme potasını hem de küme düşme hattının üstünü etkilen bir maç oynadı ve maçın ikinci yarısında Loret Sadiku’nun 54. Dakikada ve takımın en skorer ismi olan Umut Bozok’un 73. Dakikada attığı gol ile 2 – 0’lık skor ile ev sahibi Kasımpaşa bu kritik haftada önemli bir galibiyet aldı.

Ev Sahibi Kasımpaşa Galibiyet Almayı Başardı

Süper lige teknik direktörlük görevinde Şenol Can ile başlayan Kasımpaşa daha sonra ligin ilk haftasından sonra teknik direktör değişikliğine gitmişti. Şenol Can’dan boşalan teknik direktörlük görevine Cihat Arslan getirilmişti. Takımın başında görev aldığı ilk haftalarda iyi performans göstermiş fakat daha sonra Kasımpaşa peş peşe başarısızlıklar yaşamıştı.

Son üç maştır kaybeden ve Süper ligin 10. Haftasında ligin son sırasında bulunan Çaykur Rizespor deplasman karşılaşmasında gelen son dakika golü ile maçı kaybeden Kasımpaşa’da Teknik direktör Cihat Arslan’ın görevine son verildi.

Kasımpaşa’da teknik direktörlük koltuğu Hakan Kutlu’ya emanet edildi. Kasımpaşa takımının başında Teknik direktör olarak ilk maçına formda bir ekip olan Yeni Malatyaspor karşısında ilk sınavına çıktı ve Loret Sadiku’nun 54. Dakikada ve takımın en skorer ismi olan Umut Bozok’un 73. Dakikada attığı gol ile 2 – 0’lık skor ile kendi evinde Maçın genelinde üstün olan ev sahibi Kasımpaşa yeni teknik direktörü ile ilk maçında galibiyet ile ayrılmayı başardı.

Yeni Malatyaspor Rumen Teknik Direktör ile İlk kez Mağlubiyet Aldı

Süper lige Teknik Direktör İrfan Buz yönetiminde giriş yapan Yeni Malatyaspor ilk haftalarda başarılı bir performans sergilese de takım önce başarılı sonuç almaktan uzaklaştı daha sonra da saha içindeki performans düşmeye başladı. Bu düşüşlerle birlikte Teknik direktör İrfan Buz yönetiminde peş peşe 5 maçtan sahadan mağlup ayrılan taraf oldu.

Bu sonuçlar neticesinde İrfan Buz’un görevine son verildi. İrfan Buzdan boşalan Teknik Direktörlük koltuğuna ligimizi yakından tanıyan ve çalıştırdığı takımlarda başarılı performanslar sergileyen Rumen Teknik adam Marius Sumudica getirildi.

Marius Sumudica’nın göreve gelmesi ile birlikte Yeni Malatyaspor ligin iki flaş takımı olan Altay ve Adana Demirspor karşısında galibiyet almayı bildi. Bu maçlarda geçiş oyununu ve savunmada oldukça kompakt durarak başarılı olmuş ve rakiplerine çok ciddi pozisyon fırsatı da tanımamıştı.

Bu maçta topun hâkimi puana oldukça çok ihtiyacı olan Kasımpaşa olurken savunmada bazı sorunlar yaşayan konuk Yeni Malatyaspor yakaladığı fırsatları da iyi değerlendiremedi ve 2 maç galibiyetten sonra yeni hocası ile ilk kez mağlup oldu. Rumen Teknik adam ile Yeni Malatyaspor gelecek adına olumlu sinyaller verdi.