Kasımpaşa Göztepe Maçı Öncesi

Oyunun bazı kısımlarını zaman zaman iyi oynasa da bu performansı 90 dakikaya ve skora yansıtamayan, oldukça zor günlerden geçen iki takımın karşılaşmasında Kasımpaşa sahasında Göztepe’yi ağırlayacak. 17 Ekim Pazar günü saat 13.30’da oynanacak maçta her iki takımın da puan veya puanlara oldukça fazla ihtiyacı var.

Bilindiği üzere hem Kasımpaşa teknik direktörü Cihat Arslan hem de Göztepe teknik direktörü Nestor El Maestro ile görevlerine son verileceğine dair haberler basına yansımış ancak iki takımın yönetimi de hocalarına süre tanımaya karar vermişlerdi.

İki kulüp arasında oynanan 9 maçta Kasımpaşa 5 kez galibiyet sevinci yaşarken Göztepe 2 kere rakibine karşı kazanabildi ve 2 maç da beraberlikle sona erdi.

Kasımpaşa İstenenden Uzak

Ligin 8. Haftasında oynanan Fenerbahçe-Kasımpaşa maçı hatırlanacağı üzere Sarı Lacivertli takımın 2-1’lik galibiyetiyle sona ermişti. İlk yarıdan 2 golü bulan Fenerbahçe’ye ikinci yarıda baskı kurarak cevap vermek isteyen Kasımpaşa gol bulduysa da puan almaya yeterli olmamıştı.

Maçtan sonra Cihat Arslan’ın yaptığı açıklamalar ise Kasımpaşa’nın neden böylesi bir kötü durumda olduğunu açıklar nitelikteydi. Tecrübeli teknik adam maç esnasında kendisinin maçta oynayan bazı oyuncularından daha fazla koştuğunu ve mücadele ettiğini, maçın ilk yarısı bitmeden değişiklik yapmayı düşündüyse de devre arasına az bir süre kaldığından bu değişikliği yapmadığını ve gol yediklerini ifade etmişti.

Futbol hataların oyunudur ve herkesin hata yapma lüksü vardır ancak Cihat Arslan’ın değindiği gibi eğer mücadele edilmezse kazanmak mümkün olmaz. Kasımpaşalı oyuncuların birçoğu maça kazanamayacaklarına inanır bir biçimde çıkıyor gibi görünüyor ve bu durum da oyuna yansıyor.

Nitekim bu sıkıntıyı halletmek için uğraşacağını ifade eden Cihat Hoca’nın milli arayla birlikte oyuncularına istediklerini yansıtabilmek adına oldukça fazla vakti olmuştur. Bununla beraber, hocanın Göztepe karşısında bazı oyuncularını yedek kulübesine çektiğini görebiliriz.

Jeffrey Bruma, Mortadha Ben Ouanes ve Kevin Varga’nın sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyeceği maçta Loret Sadiku ise kart cezalısı olduğundan bulunamayacak.

Nestor El Maestro’nun Kader Maçı Olabilir

Göztepe sezona Ünal Karaman ile başlamış ancak 3. Haftadan sonra hocasıyla yollarını ayırmış ve yerine Nestor El Maestro’yu getirmişti. Ancak Sırp teknik adamın da Göztepe’nin sorunlarını çözebildiğini söylemek mümkün değil. Takımın başına geldiği 4. Hafta maçında Başakşehir’i 2-1 ile geçen Nestor El Maestro, sonraki 4 haftada takımıyla beraberlik dahi alamadı.

Göztepe’nin çok potansiyeli olmayan bir kadrosu bulunmakla beraber, İzmir temsilcisinin hücumda git gide daha kötü bir performans sergilediğini ve ligde iyi bir performans gösterse de gole gitmekte dahi zorlanan bir Giresunspor’a yenildiğini hatırladığımızda, kendisi gibi zor bir durumda olan Cihat Arslan’ın Kasımpaşası karşısında gösterilen performans Nestor El Maestro’nun da takımla yollarının ayrılmasına neden olabilir.

Sırp teknik adam, geldiği günden itibaren takımla istediği antrenmanları yapamadığını ve süreye ihtiyacı olduğunu ifade etmişti.

Bu sorunun da girilen milli arayla birlikte bir nebze çözüldüğünü düşündüğümüzde İzmirli taraftarlar kesin bir galibiyeti takımlarından bekleyeceklerdir. İstanbul deplasmanında Dino Arslanagic kart cezası nedeniyle yer alamayacakken, Soner Aydoğdu, Wilker Angel, Marko Mihojevic ise sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyecekler.