Kardeş Ülkede EURO 2020’de Ev sahibi Konumunda Olacağız

A Milli Takımımız EURO 2020 heyecanı içinde iken güzel gelişmeler de gündeme düşmeye devam ediyor.

A Grubunda yer alacak son iki karşılaşmamız Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de gerçekleşecek. A Milli Takımımız kardeş ülkede gerçekleşecek son iki karşılaşmanın heyecanı içinde iken tur şirketleri şimdiden Bakü’ye özel turlar hazırlamış durumda… EURO 2020 heyecanı her ülkeyi sarmış durumda. Bireysel olarak da talebin çok fazla olacağı düşünülürken gidenlerin kardeş ülkede ev sahibi takım gibi hissedeceğine şüphe yok.

A Milli Takımımız Gizli Ev Sahiplerinin Başında Geliyor

A Milli Takımımız aslında EURO 2020’nin ev sahipleri arasında yer almasa da, turnuvanın gizli ev sahiplerinden biri olarak görülüyor. Bakü’de gerçekleşecek son iki karşılaşma da ev sahibi takım gibi hissedileceğinden A Milli Takımımız gizli ev sahipleri olarak görülüyor. Azerbaycan Başkenti Bakü’de gerçekleşecek heyecan dolu son iki karşılaşma ise Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşecek. Son iki karşılaşmadan ilki tarihler 16 Haziran’ı gösterdiğinde Galler ile olan mücadeleyle start verecek iken 20 Haziran da İsviçre ile kritik bir karşılaşma yapılacak. Avrupa Futbol Şampiyonasındaki ilk maç İtalya ile Roma’da yapılacak.

Takvimler 11 Haziran’ı gösterdiği vakit start verecek heyecan dolu ilk karşılaşma, aynı zamanda turnuvayı başlatan ilk maç olarak da açılışa ev sahipliği yapacak. Tur şirketleri şimdiden bu karşılaşmaları birinci elden görmek isteyen izleyiciler için tur programları düzenlemiş bulunmakla birlikte, ülkemizden de birçok taraftar bu heyecana ortak olmak için Bakü yolunu gözlemekte.

Olimpiyat Stadı’na Yarı Kapasiteyle Alım Yapılacak

Azerilerin desteklerini esirgemeyeceklerini düşürsek A Milli Takımı’nın ev sahibi gibi, Türklerin ise tribünde ve şehrin içinde evinde gibi hissedeceği şüphe götürmez bir gerçek. İstanbul’dan Bakü uçak fiyatlarını araştıranların sayısı da her geçen gün artmakta. Uçak fiyatlarının ortalama 2.000 ile 2.500 TL arasında değiştiği ve biletlerin hızla tükeneceği düşünülüyor. Uçak biletlerini alan taraftarların ilk durağı karşılaşmaların yapılacağı Olimpiyat Stadı olacak. Fakat korona koşullarından kaynaklı Olimpiyat Stadı yarı kapasite ile ev sahipliği yapacak. 68.700 kişilik statta korona sebebiyle 34 bin 350 seyircinin olması tahmin ediliyor. EURO 2020 özelinde Bakü’ye turlar düzenlenmeye başladı bile.