KARAGÜMRÜK’TE PAYLAŞIMI SONRASI KADRO DIŞI BIRAKILDI

Süper Lig’de uzun yıllar forma giymiş olan 29 yaşındaki Fatih Karagümrük formasını terleten Emre Çolak şampiyonluk yarışı kapsamında kullanmış olduğu ifadeler ve Süper Lig’in sarı-kırmızılı ekibe Galatasaray adına yapmış olduğu paylaşım nedeniyle tepkilere neden olmuştu. Emre Çolak yapmış olduğu paylaşımın ardından Fatih Karagümrük ekibinden özür diledi Ancak İstanbul temsilcisi oyuncuyu Kadro dışı bırakma kararı aldı. 

Fatih Karagümrük forması altında uzun yıllar mücadele ettiği Süper Lig’de tekrar forma giymeye başlayan 29 yaşındaki futbolcu Emre Çolak altyapısından yetişmiş olduğu sarı-kırmızılı ekip Galatasaray hakkında şampiyon olmasını istediği şeklinde bir paylaşım yapmıştı.

sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’dan ayrılmasının ardından La Liga ekiplerinden Deportivo ya transfer olan tecrübeli oyuncu yapmış olduğu paylaşımda siyah-beyazlı ekibin avantajlı olduğu ancak kendisinin Galatasaray’ın şampiyon olmasını istediği yönünde bir fikir sunmuş siyah-beyazlı ekip Beşiktaş taraftarının tepkisini toplamıştı.

EMRE ÇOLAK ÖZÜR DİLEDİ

10 Nisan 2021 tarihinde Fatih Karagümrük ekibinin sarı-kırmızılı takım Galatasaray ile yapacağı karşılaşmaya vurgu yapan futbolseverler Emre Çolak’ın yapmış olduğu İçimiz dışımız bir Mayıslar Bizimdir paylaşımına tepki gösterirken Emre Çolak yapmış olduğu bu paylaşımı yaklaşık bir buçuk saat sonra kaldırdı.

29 yaşındaki tecrübeli futbolcu yapmış olduğu paylaşımın ardından özür mesajı yayınladı. Oyuncu yapmış olduğu açıklamada Kulübü Fatih Karagümrük ile Antalya bölgesinde sürdürmüş olduğu kamp sırasında yaptığı bir röportajda Süper Lig’deki şampiyonluk yarışı ile ilgili olarak sorulan soru ile alakalı vermiş olduğu cevabın ve sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım Dolayısıyla maksadını aştığını belirterek özür diledi.

Tecrübeli oyuncu yapılan röportaj sırasında 11 yaşından itibaren forma giymeye başladığı sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’dan yana olduğunu ve Galatasaray ile destekler nitelikte açıklamalar yapmasının ardından gösterilen tepkiler sonrasında duygusal bir paylaşım yaptığı ve profesyonellikten uzak bir davranış sergilediğini belirterek çizgisini açtığını fark ettiğini, Fatih Karagümrük ekibine karşı daha sorumlu davranması gerektiğinin farkına vardığını ve bu nedenle tüm Fatih Karagümrük camiasından özür dilediğini  söyledi.

FATİH KARAGÜMRÜK’TEN AÇIKLAMA

29 yaşındaki tecrübeli oyuncu Emre  Çolak’ın vermiş olduğu röportaj ve yapmış olduğu paylaşımın ardından İstanbul temsilcisi Fatih Karagümrük oyuncunun Kadro dışı bırakıldığını açıklayarak futbolcu Emre Çolak’ın yapmış olduğu bir röportaj esnasında söylediği cümleler kulüp tarafından dikkatlice incelendiğini ve ne kadar ne kadar kötü niyetle olmasa da kamuoyunda Yankı uyandıran ve profesyonellikten uzak bir durum olduğu belirtilirken Fatih Karagümrük Kulübü’nün değerleri ve ilkeleri ile örtüşmediği belirtilerek oyuncunun açıklamalar hakkında savunmasının istendiği ve süreç ile alakalı karar verilene dek oyuncunun geçici olarak Kadro dışı bırakıldığı açıklaması yapıldı.