Karagümrük Yeni Teknik Direktörüyle Galip

Süper Lig’de 17’inci haftanın merak edilen maçlarından birisinde Göztepe’nin konuğu olan Fatih Karagümrük, yeni teknik direktörü Volkan Demirel ile sahaya çıktığı ilk maçta zor durumdaki rakibini 1-0 mağlup etmeyi başardı.

FrancescoFarioli ile yollarını ayırmadan önce oynadığı son 3 maçtan da mağlup ayrılan ve puan sıralamasında bir hayli geriye giden Fatih Karagümrük, bu galibiyetle birlikte tekrar üst sıralara doğru ivmelenmeye başlarken, Volkan Demirel’in takımdaki dokunuşları da dikkat çekiyor.

Karagümrük’te Fenerbahçe Esintileri

Geçtiğimiz sezon Alanyaspor’da görev yapan teknik direktör Çağdaş Atan’ın yardımcısı İtalyan çalıştırıcı FrancescoFarioli ile anlaşarak radikal bir karar alan ve takımın oynadığı topla birlikte takdirleri toplayan Fatih Karagümrük, İtalyan teknik adamın bu sezon gösterdiği kötü performans nedeniyle geçtiğimiz haftada alınan mağlubiyetten sonra Farioli ile yolları ayırmıştı.

Üst üste 3 maçtan mağlup ayrılan ve Farioli’nin büyük kulüplerle adının anılmasından sonra performansının düştüğünü saptayan Fatih Karagümrük, takımın başına bir ilginç daha karar alarak Fenerbahçe’nin efsane kalecisi Volkan Demirel’i getirmişti.

Volkan Demirel, takımla kısa bir süre çalışma şansı buldu ancak yaptığı taktiksel dokunuşlar hemen karşılık verdi ve Fatih Karagümrük, iyi bir süreçten geçmeyen Göztepe karşısında bir diğer eski Fenerbahçeli Caner Erkin’in attığı golle birlikte 1-0 galip geldi. Teknik direktörü ve maçı kazandıran oyuncusu Fenerbahçe’nin emektar eski oyuncuları olan Fatih Karagümrük’te bu durum Fenerbahçe esintisi olarak yorumlandı.

Karagümrük İçin Yol Uzun

Fatih Karagümrük’ün FrancescoFarioli ile yollarını ayırdıktan sonra Volkan Demirel’i takımın başına getirmesi oldukça tepki topladı ancak genel olarak bakıldığı zaman bu tercih çok da garip değil. Fatih Karagümrük ekibi, Francesco Farioli’yi de herhangi bir takım çalıştırma tecrübesi olmamasına rağmen takımın başına getirerek radikal bir karar almış ve uzun bir süre iyi giden teknik direktöründen üstün bir verim almıştı.

Topa sahip olma oyunu konusunda ligin üstünde bir oyun anlayışına sahip olan teknik direktör FrancescoFarioli’nin kafası belki de gerçekten Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi kulüpler ile anıldıktan sonra karışmış olabilir ancak Karagümrük’ün iyi bir gidişat içerisinde olmadığı da ortadaydı. Volkan Demirel futbolculuk döneminde topladığı antipati nedeniyle Karagümrük başına geçtikten sonra tepki alsa da tıpkı FrancescoFarioli gibi ilginç işler ortaya koymayı başarabilir.

Fenerbahçe’de bir dönem antrenörlük yaptıktan sonra kulüpten ayrılan ve yayıncı kuruluşta yorumculuk görevini yerine getiren Volkan Demirel, son haftalarda yaptığı maç yorumlarıyla birlikte futbolseverlerin takdirini toparlamayı başarmıştı.

Oyuna başka bir açıdan bakmayı başaran ve yorumlarıyla fark yaratan Volkan Demirel, bu sezon Başakşehir’de görev yapmaya başladıktan sonra takımı şaha kaldıran bir diğer eski Fenerbahçeli Emre Belözoğlu etkisi yaratabilir. Ancak tüm bunların gerçekleşebilmesi için Fatih Karagümrük’ün önünde uzun bir yol var.