KARAGÜMRÜK 8 MAYIS’TA MAĞLUBİYETLE SON VERMEK İSTİYOR

Süper toto süper Lig’in 40. haftasında Fatih Karagümrük takımı İstanbul’da Gençlerbirliği ile karşı karşıya gelecek. Fatih Karagümrük takımı normal şartlar altında İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda kendi maçlarını oynuyordu. Fakat 29 Mayıs günü şampiyonlar Ligi finali İstanbul’un ev sahipliğinde oynanacak Atatürk olimpiyat Stada kullanılacağı için Fatih Karagümrük takımın son dört maçını başka statlarda oynamak durumunda kalacak.

Geçen hafta Bursa’da Antalyaspor ile karşı karşıya gelen Fatih Karagümrük takımı bu haftada Başakşehir Stadı Fatih terim Stadyumu’nda Gençlerbirliği ile karşı karşıya gelecek. Maç 8 Mayıs Cumartesi günü saat 20:30’da oynanacak. Fatih Karagümrük bu maçı kazanarak mağlubiyet serisine son vermek ve haftalar sonrasında puanını yükseltmek istiyor.

FATİH KARAGÜMRÜK DE HEDEF 54 PUAN

İstanbul takımlarından birisi olan Fatih Karagümrük Gençlerbirliği ile karşı karşıya gelecek. Maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan Fatih Karagümrük son beş haftadır maç kazanamadı için Gençlerbirliği maçını kazanarak üç puanı elde etmek istiyor. Galibiyetle sahadan ayrılmak isteyen Fatih Karagümrük alacağım üç puanla 54 puan ulaşmayı hedefliyor. Son beş haftada maç kazanamayan Fatih Karagümrük takımın istediği performansı sergileyemedi. Süper toto süper Lig’in 39. haftasına 51 puan ve onuncu sırada tamamlayan Fatih Karagümrük hedefi 40. haftayı galibiyetle tamamlamak. Beş haftalık galibiyet hasretine Gençlerbirliği maçında son vermek isteyen Fatih Karagümrük en iyi performansını sergilemek istiyor.

Ev sahibi takım Fatih Karagümrük de eksik oyuncular var. Alparslan Erdem, Vegar Eggen Hedenstad, Jimmy Durmaz ve Aykut Özer sakatlıkları devam ettiği için maç kadrosunda yerini almazken Furkan Kara ve Fatih Kurucuk da cezalı oldukları için maça çıkamayacaklar. Fatih Karagümrük rakibi tehlike bölgesinde yer alan Gençlerbirliği takımı. İyi bir maç kazanmak için oldukça hızlı bir şekilde sahaya çıkacak. Fatih Karagümrük takımı rakibine izin vermeden kalesini kapatarak bu maçı kazanmak ve üç puanı elde etmek istiyor.

Rakibi Gençlerbirliği 35 puanla 20. sırada yer alıyor. Fatih Karagümrük rakibine izin vermeden maçı kazanmak ve 90 dakikayı tamamlamak istiyorum. 90 dakikanın ardından üç puanla sahadan ayrılmak isteyen Fatih Karagümrük takımı son üç haftasını galibiyetle tamamlamak istiyor.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Süper toto süper Lig’in 40. haftasında Fatih Karagümrük ve Gençlerbirliği karşı karşıya gelecek. Maç yarın, 8 Mayıs Cumartesi akşamı saat 20:30’da oynanacak. Maçın hakemi Özgür Yankaya olacak. Karşılaşma Fatih Terim Başakşehir Stadı’nda oynanacak. Maçı canlı olarak beIN Sports üzerinden naklen bir şekilde izleyebilirsiniz.