KARADAĞ 1 – 2 TÜRKİYE

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda Milli Takımımız Karadağ’ı deplasmanda 2 – 1’ lik skor ile yenerek grubu 2. Sırada bitirmeyi garantileyen A Milli Futbol Takımımız Play – Off turlarına katılma hakkı elde ettiler.

A Milli Futbol Takımımız gollerini Kerem Aktürkoğlu ve Orkun Kökçü’ den gelirken Karadağ’ın tek golü ise Fatos Bećiraj ‘ dan geldi.

 PLAY – OFF BİLETİNİ KAPTIK

A Milli Futbol Takımımız 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda son maçında Karadağ deplasmanın da sakin olarak çıktıkları karşılaşmada hücum’ da etkili olurken savunma anlamında çok da fazla rahatsız etmeyen rakip Karadağ maçında savunmada ki hatalar yüzünden karşılaşmada ilk golü de kalemiz de görerek geri düştük.

Geri düşmememize rağmen sahada ki oyuncu grubu bunu bir panik havasına çevirmeden rakibe saldırmadan aynı sakinlik ile oyunu kontrol ederek hücumda pozisyonları çoğalttılar.

Hücumda etkili pozisyonlar arayan A Milli Futbol Takımımız bu karşılaşmada orta saha da Abdülkadir Ömür ile başlayan Alman teknik adam Stefan Kuntz bireysel yetenekte ki oyunculara olan güveni devam ederken Abdülkadir ‘in pasında savunma arkasına sürekli koşular ile pozisyon arayan Kerem Aktürkoğlu beraberlik golünü de getirmiş oldu.

Karşılaşmanın ikinci yarısında daha baskılı olan taraf A Milli Futbol Takımız orta sahada Berat Özdemir yerine Orkun Kökçü’yü oyuna dahil eden Stefan Kuntz orta sahada ki direnci arttırmış oldu.

Üstünlüğü yakaladığımız gol de ikinci yarıda oyuna dahil olan ve ceza sahası dışından net vuruşu ile rakip fileleri havalandıran Orkun oldu.

A Milli Futbol Takımımız da Cengiz Ünder ‘İn yokluğunda sol çizgide Kerem Akürkoğlu kısa süre içerisinde takımın en önemli hücum da etkili silahlarından birisi oldu. En önemli özelliği de sol çizgide driplingleri ve sürati dışında adam eksilte bilen çalımlar ata bilen genç oyunu verdiği etkili şut pasları kadar hücumda fazla dan bir santrafor olarak ta girip gol araması etkileyici.

PLAY – OFF’ DA GÜÇLÜ RAKİPLER BİZİ BEKLİYOR

A Milli Futbol Takımımız 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubunu 2. Sırada tamamlayarak Play – Off turuna katılmaya kah kazandılar.

Gruplarını lider olarak tamamlayan takımlar direk olarak Katar 2022 Dünya Kupasına katılma hakkı elde ederken ikinci olarak tamamlayanlar ise Play – Off turu sonrasında turu geçmeleri halinde Katar ‘ da yer alacaklar.

Gruplarını lider olarak tamamlayan Belçika, Hırvatistan, Danimarka, İngiltere, Fransa, Almanya, Sırbistan, İspanya, İsviçre ve Hollanda doğrudan turnuvaya katılan takımlar oldular.

Gruplarını ikinci sırada tamamlayan Portekiz, İtalya, İskoçya, Rusya, Polonya, Kuzey Makedonya, Galler, Ukrayna, ve Türkiye gruplarını ikinci sırada tamamlayan takımlar olurken UEFA Ulusal Ligi’nde gruplarını lider tamamlayan Çekya ve Avusturya üç takım Katar bileti arayacaklar.

Play – Off eşleşmesinde seri başı olma sansını kaçıran A milli takımımızı zorlu rakipler bekliyor.

Seri başı takımlar arasında, Portekiz, İskoçya, İtalya, Rusya, İsveç, Galler bulunurken, seri başı olmayan takımlar ise Türkiye, Polonya, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Çekya, Avusturya oldu.