KARA KARTAL BEŞİKTAŞ’TA MAAŞ LİMİTLERİ DÜŞÜRÜLDÜ

Süper ligin son şampiyonu siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezon şampiyonluk yarışından çok erken koparak büyük bir hayal kırıklığı yaratmış durumda.

Şampiyonlar liginde de puan alamadan tamamladıkları devler ligi serüvenin de de yaz transfer döneminde yüksek maaşlar ödenip kadroya katılan oyuncular sonrası siyah beyazlı takım da mali açıdan zor günler bekliyor görünüyor.

Siyah beyazlı yönetim gelecek sezondan itibaren birtakım kuralları devreye sokmaya hazırlanan yönetim oyuncuların yıllık maaşları konusunda yeni bir planlama getirerek gelecek sezondan itibaren yıllık ücrette golcü oyuncular hariç 1 milyon Euro’ yu geçmemeyi hedefliyorlar.

ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN BEŞİLTAŞ’TA KADROYA KATILAN OYUNCULARA BOŞA MAŞRAF YAPILDI

Şampiyonlar liginde başarı için kadroya dahil edilen oyuncular takıma vermedikleri katkı az olunca başarısızlık ta beraberinde gelmiş oldu. Tabi sadece başarısızlık ta değil.

Şampiyonlar liginde oldukça zorlu grupta puan alamadan devler ligine veda eden kara kartal da yıldız oyuncuların performansı şaşırttı.

Golcü oyuncu Michy Batshuayi, orta sahada yıldız isim Miralem Pjanic ve Alex Teixeira gibi isimleri kadrosuna katarak büyük masraf altına giren kar kartal bu oyuncularından şampiyonlar liginde neredeyse hiç faydalanamadı.

Büyük umutlar ile kadroya katılan tecrübeli isimler yıllık maaşları ve kiralık sözleşmeleri sonun da gelecek sezon zaten takımda olmayacaklar.

BEŞİKTAŞ’TA BAŞARI GELMEYİNCE KASA DOLMADI

Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezon ki en büyük gelir sağlayacakları devler liginden ayakbastı parası ve attıkları gollerden kazandıkları gelir ile grup aşamasını tamamlayarak süper lige geri döndüler.

Süper lig de ise geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayarak pastanın büyük dilimini alan siyah beyazlı Beşiktaş bu sezon ki transferlerine bakıldığında doğru yere kullanamadıklarını görüyoruz.

Lig de maç kazanamayan siyah beyazlı takım gelir elde etmekte zorlanırken simdi den gelecek sezonun da planlarını yapmak zorunda kaldılar.

 Gelecek sezon siyah beyazlı yönetim yıllık ücrette en fazla 1 Milyon Euro gibi bir ücret belirleyerek bunun üzerine çıkmama kararı almış oldular.

Golcü oyuncular bu kuralın dışında tutulması beklenirken bu kararın ne kadar doğru olduğu da tartışılır durumda.

BEŞİKTAŞ TRANSFERDE GENÇ VE DÜŞÜK BONSERVİS BEDELİ OLAN OYUNCULARA YÖNELECEKLER

Gelecek sezonu simdi den planlamaya başlayan kara kartal da yönetim yeni teknik adam ile beraber gelecek sezonda sarı kırmızlı takım Galatasaray gibi genç ve potansiyeli düşük oyuncular ile sezona başlamak istiyorlar.

Yeni sezon da yıldız isimlerin yerine, gelecek vadeden genç yetenekler tercih edilirken bonservis bedellerinin de düşük olmasına çalışılacak.

Kadroda ki tecrübeli ve artık kariyerinin sonuna gelmiş oyuncular ile de yolları ayırarak genç isimler ile beraber en az 4 – 5 transfer yaparak alt yapıda ki öz kaynakları ile birleştirerek yeni sezonda genç ve dinamik bir kadro ile başlamak istiyorlar.