Kanarya Fenerbahçe Kadroyu Yeniliyor

Geçen sezonu üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe, Vitor Pereira’nın teknik direktör olması ile transfer çalışmalarına hız verdi. Bünyesine yeni transferler katan takım boş durmuyor. Teknik adam Pereira’nın transfer listeleri doğrultusunda hareket ediliyor.

Öte yandan kadroda oyuncu fazlası bulunan takım bazı isimleri takımdan göndermeye hazırlanıyor. Bu sayede yeni oyunculara yer açılacak. Fenerbahçe’de kadroya yeni isimler eklenirken eski isimler ile yollar bir bir ayrılacak. Hedef daha güçlü ve daha iyi bir kadro oluşturmak.

Fenerbahçe’de Neler Oldu?

2020-2021 Spor Toto Süper Lig’i üçüncü sırada bitiren sarı lacivertli takım, gelecek sezonda mutlak galibiyeti hedefliyor. Uzun uğraşlar sonucu eski teknik adamlardan Vitor Pereira ile tekrar anlaşma sağlandı.

Ali Koç’un tekrar başkan seçilmesi ve Pereira’nın tekrar başa gelmesi ile takımda transfer gündemi öncelik kazandı. Gündemi transferlere ayıran takımda çalışmalar titizlikle yürütülüyor.

TFF’nin açıkladığı yeni kurallara göre takımların kadroda bulunacak isim sayısı belirlendi. Fenerbahçe’nin kadrosunda 17’si yabancı olmak üzere 37 oyuncu bulunurken yönetimin bu sayıyı 20’ye düşürmesi gerekiyor. Böylece gelecek yeni isimlere yer açılmak isteniyor.

Fenerbahçe’nin bu yabancı oyunculardan en az 6 tanesi ile yollarını ayırması gerekiyor.

Takıma bir santrfor, sol kanat ve sağ bek transfer edilmek isteniyor. Çalışmalarını bu yönde devam ettiren Kanarya’nın kadrodaki oyuncuları bir an önce transfer etmesi gerekiyor. Yoksa kendine tanımlanan limit yüzünden zor zamanlar geçirecek ve yeni transfer yapma konusunda kısıtlanacak.

Oyuncularla Vedalaşmaya Hazırlanılıyor

TFF’nin belirlediği 8+6 yabancı kuralı ve 28 oyuncu tescil kuralına göre Fenerbahçe bazı isimlerle yollarını ayırması gerekiyor. Aynı zamanda yerli oyuncuların kıymetlendiği şu dönemde kadrodaki bazı yabancı isimlerin varlığı kuralları ihlal edebilir.

Sayıca fazla olan oyuncuların bir kısmı ile vedalaşmaya hazırlanan sarı lacivertli takımda bazı transfer haberleri bekleniyor.

Kadrodaki 17 yabancı oyuncudan bazıları için görüşmeler devam ediyor.

Bu isimlerden Perotti’nin İtalyan ekiplerinden Genoa ile anlaşmasına sıcak bakılıyor. Genoa’da anlaşması sonlanan Miha Zajc’in ise  yine İtalyan bir ekip olan Torino ile anlaşması öngörülüyor.