Kaka

Kaka 7 Yıl Sonrasında Galatasaray Transferine İlişkin Konuştu

Brezilya’nın efsane futbolcularından biri olan Kaka, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile ilgili bir anısını anlattı. İkili arasında 7 yıl öncesinde yaşanan transfer konusu spor dünyasının da gündemine oturdu.

Sarı kırmızılı takımda tecrübeli teknik adamın üçüncü döneminin yaşandığı süreçte 10 numara transfer ile ilgili bir konu gündeme gelmişti. Cimbom yönetimi bu transfer için Sneijder dese de, teknik adam Kaka ısrarından vazgeçmemişti.

 

O dönemde sarı kırmızılı yönetimde yer alan Başkan Ünal Aysal ve yönetimin kararına göre Wesley Sneijder ve Diego Ribas isteniyordu. Fatih Terim de bu isteğe yanıt olarak Diego ve Sneijder’e hayır, Kaka’ya ise evet diyerek gündem olmuştu.

 

O zamanlarda Real Madrid ekibinde forma giyen Kaka isteği ise sarı kırmızılı takımda gerçekleşmemişti. Ve sonuç olarak 7.5 milyon Euro karşılığında Sneijder 12 Ocak 2013 günü Galatasaray’a imzayı atmıştı.

 

Görüşmeler Sonrasında Kesildi

 

Aradan 7 yıl geçtikten sonra ise efsane sporcu Kaka, transferinin son anda gerçekleşmediğini resmen duyurdu. Açıklamasında koronavirüs geçiren teknik adama geçmiş olsun dileklerinde bulunmayı da ihmal etmedi.

 

Yıldız oyuncu, Fatih Terim’in kendi için son derece önemli biri olduğunu da ifade ederek, onun isteği üzerine sarı kırmızılı takımı onayladığını da ekledi. Fakat görüşmelerin sonrasında bir anda kesildiğini söyledi.