Kadın Milli Güreşçilerimizden 3 Madalya

Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen Henri Deglane Fransa Grand Prix’sinde milli kadın güreşçilerimiz tam üç madalya ile döndü. Madalya kazanan sporcularımız Evin Demirhan (gümüş), Bediha Gün ve Aslı Demir (bronz) oldu. Toplamda alınan sonuçlar ile birlikte Türkiye turnuvayı 3. Sırada bitirirken kadın milli güreşçilerimiz olağanüstü bir çaba gösterdi.

Fransa’dan 3 madalya ile dönmeyi başardılar. Aynı turnuva da 17 Ocak Pazar günü mindere çıkacak olan Grekoromen Güreş Milli takımı ise merakla bekleniyor. Kadın Milli Güreş Takımımız 117 puan ile turnuvayı üçüncü sırada tamamlamış oldu. Turnuvada birinci sırada Amerika Birleşik Devletleri 183 puan ile yer alırken 165 puan ile Almanya ikinci sırada yer aldı.

1 Gümüş 2 Bronz Madalya Türkiye’nin

Organizasyondan yapılan açıklamaya göre Türk milli güreşçilerden Evin Demirhan 50 kiloda gümüş, Bediha Gün 57 kiloda bronz ve Aslı Demir 68 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu.

50 kiloda Evin Demirhan, organizasyonun ilk turunda ABD’li Amy Feranside, çeyrek finalde Fransız Felicia Gallo, yarı finalde Alman Lisa Ersel’i yenerek finale kadar yükseldi. Milli sporcumuz finalde ABD’li milli güreşçi Sarah Hildebrandt ile karşılaştı. Karşılaşmadan 13-2 mağlup ayrılan Evin Demirhan gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bediha Gün ise 57 kiloda mücadelede etti. Bediha Gün, organizasyonun ilk turunda Alam Laura Mertens’e yenildi. Repesaj müsabakalarına katılan milli güreşçimiz sırası ile Alman rakipleri Sandra Paruszewski, Elena Heike Brugger ve Josefıne Purschke’yi yenerek bronz madalyanın sahibi olmayı başardı.

Aslı Demir ise organizasyona çeyrek finalde dahil oldu. 68 kiloda mücadele veren Aslı Demir müsabakanın ilk karşılaşmasında ABD’li Forrest Molinari’ye yenilfi. Daha sonra Repesaj müsabakalarına katılan Aslı Demir Repesajda İspanyol Nerea Pampin ile Alman sporcular Maria Selmaier ve Eyleen Sewina’yı mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Milli kadın güreşçilerimiz ülkemiz adına 2 bronz 1 gümüş madalya kazanmayı başardı. Grekoromen Güreş Milli Takımı, 17 Ocak Pazar Günü mindere çıkacak. Karşılaşma dört gözle bekleniyor.

Türkiye Turnuvayı 3. Sırada Bitirdi

Bu sonuçlar sonrasında Kadın Milli Güreş Takımımız 117 puan ile turnuvayı üçüncü sırada tamamlamış oldu. Turnuvada birinci sırada Amerika Birleşik Devletleri 183 puan ile yer alırken 165 puan ile Almanya ikinci sırada yer aldı.