KADIN BASKETBOLUNDAKİ TEMSİLCİLERİMİZ

A Grubu’nda yer edinen Bellona Kayseri Basketbol, Macaristan’ın Györ kentinde yapılması planlanan ilk seride ev sahibi ülke takımlarından olan KSC Szekszard, Uni Gyor ve Ukrayna temsilcisi BC Prometey ile kozlarını paylaşacak. Bellona Kayseri Basketbol, grubundaki ilk müsabakasını 19 Ocak tarihinde Uni Gyor ile yapıldı. Györ Üniversitesi Spor Salonu’ndaki karşı karşıya gelme, temsilcimiz Bellona Kayseri Basketbol’un göstermiş olduğu harika performans sonucu 14 sayı farkla 72-86 bitti ve Bellona Kayseri Basketbol galibiyete uzanan ekip oldu.

Kadın temsilcilerimiz her alanda olduğu gibi basketbol sporunda da oldukça etkili ve başarılı bir performans sergiliyorlar.

2 TEMSİLCİMİZ AYNI GRUPTA

Hatay Büyükşehir Belediyespor ile Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, C Grubu’nda maçlarını yapacak. Rusya temsilcisi Spartak Moskova ve Macaristan temsilcisi VBW CEKK Cegled takımının da kendine yer bulmuş olduğu C Grubu’nun ilk seri maçları, Hatay’da yapılacak. Temsilcimiz Hatay Büyükşehir Belediyespor ile bir diğer temsilcimiz Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, ilk müsabakalarında kozlarını paylaştı. Antakya Spor Salonu’ndaki mücadele, 26 sayı farkla 79-53 Hatay Büyükşehir Belediye’nin üstünlüğü ile sona erdi.

Birevim Elâzığ İl Özel İdare, ilk seri maçlarını Brno’da oynayacak. D Grubu’nda yer edinen Birevim Elâzığ İl Özel İdare, ilk seri maçlarına Çekya’nın Brno kentinde çıkacak. Birevim Elâzığ İl Özel İdare, Rusya temsilcisi MBA Moskova ile TSİ 17.00’de yüz yüze geldi. Mücadele, Brno Spor Salonu’nda yapıldı ve temsilcimiz 11 sayı farkla 74-85’lik skorla Rus temsilcisini mağlup etmeyi başardı.

ORMANSPOR’UN GRUBU

OGM Ormanspor’un yer almış olduğu B Grubu maçları ise Ankara’da oynanacak. Karşılaşmalar M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu’nda yapılacak.  İsveç kadrosu A3 Basket Umea ise takımda yaşanmış olan yeni tip korona virüs (Kovid-19) olayları sebebiyle ilk seri maçlarına katılamayacak ve hükmen yenik sayılacak.

Grubun ilk maçında yarın Aluinvent DVTK ile Ramla saat 17.00’de karşılaşacak. OGM Ormanspor, 21 Ocak Perşembe günü Ramla’yla, 22 Ocak Cuma günü ise Aluinvent DVTK takımıyla karşılaşacak. Bu iki karşı karşıya gelme da saat 17.00’de başlayacak. Organizasyonda ikinci seri maçları ise 16 Mart 2021 tarihinde yapılması planlanıyor. Grupta ilk iki sırayı alan ekipler, ismini üst tura yazdıracak.