Josef De Souza Beşiktaş’a Veda Etti

Siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendirmeye devam ederken kadroda düşünülmeyen isimler ile de yollarını ayırmaya devam ediyor.

Süper Lig’ deki şampiyonluk yarısından uzak kalan siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendirerek ikinci yarıda yeniden yarışa dahil olmak istiyorlar.

Kadrosuna birçok isimler katan siyah beyazlı takım Beşiktaş takımın tecrübeli ismi olan kaptanlığını da yaptığı 34 yaşındaki tecrübeli isim Josef de Souza ile yollar ayrıldı. Bu sezon sakatlıklarından dolayı yeterli performansı gösteremeyen Brezilyalı Josef de Souza Çin ve Suudi ekiplerinin yanı sıra kariyerinin sonun da Ülkesine Brezilya ‘ ya da döne bilir.

Bu sezon siyah beyazlı forma ile yasından da dolayı geçirdiği ağır sakatlıklar dan kurtulmakta zorlanan Josef de Souza artık kulüpsüz.

Çin Ekibi Beijing Guoan Josef De Souza İle İlgileniyor

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ tan ayrıldıktan sonra kulüp bulma arayışları içinde olan 34 yaşındaki tecrübeli isim Josef de Souza kariyerinin son anlaşmasını da Çin’ de yapmayı planlıyor.

Çin ekiplerinin gündeminde olan ve Beijing Guoan ile sözleşme imzalamak olma üzere olan 34 yaşındaki tecrübeli isim Josef de Souza ülkesine de dönmeye sıcak bakıyor.

Çin ekipleri ile anlaşamaz ise Suudi futbol liginden de yakınan takip edilen Josef de Souza futbol kariyerine son ihtimal olarak ülkesine Brezilya ‘ ya dönme ihtimali daha fazla gibi görünüyor.

Josef De Souza’nın Futbol Kariyeri

Josef de Souza Dias 1989 yılında futbol ülkesi olan bir çok yıldız ismin çıktığı Brezilya’ da , Rio de Janeiro ‘ da doğdu.

Tecrübeli isim ilk futbol kariyerine 2008 yılında Vasco de Gama’da başladı. Vasco de Gama’da ki performansı ile kısa sürede Avrupa kulüplerinin takibine giren Josef de Souza Avrupa kariyerine ilk olarak Portekiz ekibi Porto’ da başladı. 2010 – 2012 sezonunu Porto da geçiren Josef de Souza 20 karşılaşmada süre ala bilirken beklenen performansı gösteremediği için 3,75 Milyon Euro karşılığında Gremio’ ekibi ne gönderildi.

Kariyerinin en çok kupa kazandığı dönemi de aslında 2010 – 2012 yılları arasında Porto’ da oldu. 2011 yılında Porto ile UEFA Avrupa Ligi, Portekiz Ligi ve Portekiz Kupası’nı kazandı.

Josef de Souza Gremio ‘da büyük umutlar ile transfer olsa da beklenen performansın altında kalması ile 2014 – 2015 sezonunda bonservis bedeli ödemeden Brezilya’ nın en köklü kulüplerinden olan Sao Paulo’ ya transfer olarak kariyerinin en büyük sıçramasını burada yaptı.

Sao Paulo kariyeri sonrasında ülkemiz den Fenerbahçe ile anlaşarak sarı lacivertli formayı giyen Josef de Souza 96 karşılaşmada 10 gol kaydetti.

Sarı lacivertli takımdan 12 Milyon Euro karşılığında Suudi ekibi El – Ehli’ ye transfer olan Souza ülkemiz de son olarak siyah beyazlı takım Beşiktaş ile anlaşarak 75 karşılaşmaya çıkan Souza 8 gol kaydetti.

Beşiktaş ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayıran Souza Çin ekibi Beijing Guoan’ a çok yakın.