İtalya Aldığı Galibiyet İle EURO 2020’de 2’de 2 Yapmayı Başardı

Avrupa Futbol Şampiyonası nefeslerin tutulduğu karşılaşmalar vermeye devam ediyor. A Milli Futbol Takımımızın da yer aldığı EURO 2020 A grubunun ikinci karşılaşmaları yapıldı. İsviçre ile EURO 2020’nin iddialı takımlarından İtalya’yı karşı karşıya getiren son maç, İtalya’nın 3-0 zaferiyle son buldu. İtalya bu yolla A grubu sıralamasında toplam 6 puana ulaşırken EURO 2020’de hiçbir yenilgi almadan da 2’de 2 yapmayı başarmış oldu. İtalyanlar bu yolla son 16’ya yükselmeyi garantilemiş olan ilk takım oldular. Yenilmezlik serisini 29 maça çıkaran İtalya’dan, karşılaşma boyunca 3 gol sesi duyuldu.

İlk 2 gol sesinin de sahibi olan Manuel Locatelli ilki 26. Dakikada ve ikincisi 52. Dakikada olmak üzere 2-0 skorunu İtalya’ya kazandırmış iken son sürat mücadele devam etti ve Immobile’den 89. Dakikada gelen gol sesi İtalya’nın 3-0 skorunu elde etmesini sağladı. Roma’daki Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan karşılaşmadan yenilgi ile ayrılan İsviçre, EURO 2020 A grubu sıralamasında sadece 1 puanı ile 3. Sırada kendisine yer bulmayı başardı. İtalya aldığı bu galibiyetle de EURO 2020’de unutulmaz bir an da bırakmış oldu; İtalya üst üste gol yemeden 10. Galibiyetini sevincini yaşadı.

İtalya – İsviçre Karşılaşması Sonrası A Grubu Sıralaması

A grubu ikinci karşılaşmalar İtalya ile İsviçre’nin aynı sahada buluşması ile sonlandı. Son karşılaşmalardan sonra A Milli Futbol Takımımızın da içinde olduğu EURO 2020 A grubu sıralaması ise son halini şu şekilde aldı; ilk sırada hiçbir yenilgi almadan 2’de 2 giden İtalya yer alırken EURO 2020 A grubu ikinci sırasında Galler toplam 4 puanı ile kendisine yer buldu. İsviçre 1 puanıyla üçüncü sırada yer alırken A Milli Futbol Takımımız hiçbir puana sahip olamayarak EURO 2020 A grubu sıralamasında son sırada kendisine yer buldu.

A Grubundaki Son Maçlar Ne zaman?

Lider olarak giden İtalya, A Grubu’ndaki son maçını 20 Haziran Pazar günü saat 19.00’da Roma Olimpiyat Stadyumu’nda Galler’i konuk ederek yapacak iken İsviçre ise aynı gün ve aynı saatte Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda Türkiye ile karşı karşıya gelecek.