İşte Taylan Antalyalı Gerçeği

Galatasaray’da hiç kuşkusuz sezonun en flaş isimlerimden biri olan Taylan Antalyalı ile ilgili gerçekler ortaya çıktı. Performansı ile hem teknik heyetin hem de taraftarın gözüne giren yıldız futbolcunun son maçlarda yedek olarak kalması ise sarı kırmızılı taraftarı şaşırtmıştı. İşte Galatasaray’da Taylan Antalyalı ile ilgili gerçekler…

Neden Yedek Kulübesinde Kalıyor?

Fatih Terim’in bu maçlarda Etebo’yu tercih etmesi birçok iddiayı da gündeme taşıdı. Fatih Terim’in oyuncuyu bilerek yedekte bıraktığına dair yorumlar yapıldı. Bazı kesimler genç yıldızın form durumundan dolayı Fatih Terim’in böyle bir karar aldığını belirtirken bazı kesimler ise Fatih Terim’in oyuncunun ayaklarının yere basması için kendisini yedekte bıraktığına dair yorumlar yapıldı.

Ancak genç yıldız ile ilgili gerçek, ortaya çıktı. Taylan’ın şu an pubis sakatlığı nedeni ile yaşadığı, sakatlığın başlangıç evresinde olmasından dolayı az süre verilerek riske edilemediği öğrenildi. Sürekli olarak kontrol altında tutulan Taylan Antalyalı’nın sağlık kurulundan olumlu rapor gelmesi durumunda yeniden 11’ döneceği ifade ediliyor.

Pubis futbolcular için en tehlikeli be en sindi sakatlıklardan biri olarak kabul edilmektedir. Kasık bölgesinde görülen aşırı zorlamaya dayalı olarak ortaya çıkan sakatlıklardan biri olan pubiste uyluk iç yan kaslarının kasığa yapıştığı bölgede ağrı ile sakatlık hissedilmesidir. Bu bölgede hem karın hem de uyluk iç yan kasları kasıkta pubis adı verilen kemiğe yapışırlar. Futbolcunun ise bu durumda oynaması sakatlığın boyutunu arttırır ve çok daha tehlikeli bir durum ortaya çıkar.

Taylan Antalyalı Kimdir?

Taylan Antalyalı, Galatasaray’da orta saha oyuncusu olarak oynayan profesyonel bir Türk futbolcudur.

Süper Lig takımı 2014-2015 sezonu öncesinde Gençlerbirliği’nde forma giyen Antalyalı, profesyonel ilk maçına ise 1 Aralık 2014’te Süper Lig’de 4-1 mağlubiyetle Trabzonspor’a karşı çıktı.

2017-18 sezonunda Süper Lig’e katılmak için iddialı bir takım kurmak isteyen BB Erzurumspor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Böylece Antalyalı, Süper Lig’e adım attı. Antalyalı’nın Galatasaray serüveni ise geçtiğimiz sezon başladı. Taylan Antalyalı, Galatasaray ile 2019-2020 sezonunda 4 yıllık bir sözleşmeye imza attı.