İSTANBULDA ÖNEMLİ KARŞILAŞMALAR

İstanbul, 2021yılında 2 büyük organizasyon karşılaşmasına ev sahipliği yapacak. 2022 senesinde yapılacak olan Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası (Women’s EuroBasket 2021) Elemeleri ve 2022 Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket 2022) Elemelerinde iki grupta oynanacak karşılaşmalara ev sahipliği yapacak.

FIBA, Women’s EuroBasket 2021 ve EuroBasket 2022’de şubat ayındaki eleme karşılaşmalarının yapılacağı kentlerin kesinleştiğini bildirdi. A Milli Kadın Basketbol Takımımız, Uluslararası en büyük organizasyon olan EuroBasket 2021 Elemeleri’nde Sırbistan ve Litvanya ile birlikte bulunmuş olduğu E Grubu’nun kalan 2 karşılaşmasına mega kent İstanbul ev sahipliği yapacağı bildirildi.

MAÇ TAKVİMİ

Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşmalarda 4 Şubat Perşembe günü ay-yıldızlı ekip, Litvanya’yla karşı karşıya gelecek. 6 Şubat Cumartesi günü ise Sırbistan-Litvanya milli takımları karşı karşıya gelecek A Milli Erkek Basketbol Takımımız, Uluslararası en büyük organizasyon olan EuroBasket 2022 Elemelerinde Balkan ülkesi Hırvatistan, İskandinav ülkesi İsveç ve Avrupa ülkesi Hollanda ile beraber yer almış olduğu D Grubu’nun son 4 karşılaşmayı da İstanbul’da oynayacak.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde yapılacak olan organizasyonda 20 Şubat Cumartesi günü Türkiye-İsveç ve Hırvatistan-Hollanda, 22 Şubat Pazartesi günü ise Türkiye-Hırvatistan ve İsveç-Hollanda maçları oynanacak.

HİDAYET TÜRKOĞLU AÇIKLADI

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Hidayet Türkoğlu, görevinden alındığına yönelik medyada yer alan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Hidayet Türkoğlu, büyük gurur ve onur içerisinde sürdürdüğü Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve Türk basketboluna hizmet etmek üzere bu göreve getirilerek icra ettiği Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı görevine hiçbir değişiklik olmadan devam ettiğini, tüm bilgisi, birikimi ve vizyonuyla sürdürmekten onur duyduğunu dile getirdi.

Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşmalarda 4 Şubat Perşembe günü ay-yıldızlı ekip, Litvanya’yla karşı karşıya gelecek. 6 Şubat Cumartesi günü ise Sırbistan-Litvanya karşılaşması oynanacak.

A Milli Erkek Basketbol Takımımız, Uluslararası en büyük organizasyon olan EuroBasket 2022 Elemelerinde Balkan ülkesi Hırvatistan, İskandinav ülkesi İsveç ve Avrupa ülkesi Hollanda ile beraber yer almış olduğu D Grubu’nun son 4 karşılaşmayı da İstanbul’da oynayacak.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde yapılacak olan organizasyonda 20 Şubat Cumartesi günü Türkiye-İsveç ve Hırvatistan-Hollanda, 22 Şubat Pazartesi günü ise Türkiye-Hırvatistan ve İsveç-Hollanda maçları oynanacak.