İSTANBUL BAŞAKŞEHİR SEZONUN İLK YARISINI İYİ TAMAMLADI

Süper lige kötü başlayan takımlardan birisi olan İstanbul Başakşehir sezonu tecrübeli teknik dam Aykut Kocaman ile açmışlardı.

İstanbul Başakşehir sezonu kötü açan takım ilk 4 haftada sahadan mağlup olarak ayrılmışlardı.

Tecrübeli teknik adam Aykut Kocaman ile başladıkları yeni sezonda süper ligin 8. Haftasında yollarını ayırmışlardı.

Aykut Kocaman sonrasında boşalan teknik direktörlük koltuğuna ise ilk genç teknik adam Emre Belözoğlu getirilerek süper lig de iyi bir geri dönüş yakalamış oldular.

Süper ligde sezonun ilk yarısını İstanbul Başakşehir genç teknik adamları Emre Belözoğlu ile beraber 33 puan toplayarak 3. Sırada tamamladılar.

BAŞAKŞEHİR EKİBİ KÖTÜ BAŞLADIKLARI SEZONDA TOPARLADILAR

İstanbul Başakşehir ‘ de sezona kötü başlayan takımlardan birisi olmuşlardı. Süper lig de maç kazanmakta zorlanan takım ligin ilk 4 haftasında Alanyaspor, Konyaspor, Kayserispor ve Göztepe’ ye mağlup olan takım ilk galibiyetlerini ise ligin 5. Haftasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe karsısında 2 – 0 ‘Lık skor ile almışlardı.

Süper lig de sezonun 8. Haftasında ise Fatih Karagümrük deplasmanın da aldıkları 3 – 1 lik mağlubiyet sonrasında ise tecrübeli teknik adam Aykut Kocaman ile yollarını ayırma kararı aldılar.  Alınana mağlubiyet sonrasında İstifa eden Aykut Kocaman sonrası takımın başına kimin geleceği ise merak konusu olmuştu.

Lig de 8. Hafta sonun da 6 puan toplaya bilen İstanbul Başakşehir ‘ de takımın başına bir dönemde formasını giyen isim Emre Belözoğlu getirilmişti.

Emre Belözoğlu sonrasında ise tamamen farklı bir havaya giren takım lig de henüz kaybetmediler.

BAŞAKŞEHİR’DE EMRE BELÖZOĞLU İLE SÜPER LİG’DE GERİ DÖNÜŞ BAŞLADI

İstanbul Başakşehir ‘de süper lig de kötü bir başlangıç yapan takım takımın başına gelen Emre Belözoğlu ile ikinci baharlarını yaşadılar diye biliriz.

Sezonun 9. Haftasında takımın başına geçen Emre Belözoğlu ilk maçında güçlü rakibi Beşiktaş karşısında sahadan 3 – 2 galip olarak ayrılan takım olurken ilk maçında da genç teknik adam Emre Belözoğlu sahadan 3 puan ile ayrılmış oldu.

Süper lig de genç teknik adamlar Emre Belözoğlu ile üst üste 5 karşılaşmadan da galip olarak ayrılan takım 15. Sıradan aldığı takımı zirveye çıkarmayı da başardı.

Ligde genç teknik adamlar Emre Belözoğlu ile ilk yarıda çıktıkları 11 karşılaşmadan da mağlup olmadan yenilgisiz olarak yoluna devam eden İstanbul Başakşehir 3 karşılaşmadan beraberlik ile ayrılırken geri kalan karşılaşmaları ise galip olarak tamamladılar.

Sezonun ilk yarısının son maçında ise lider bordo mavili takım Trabzonspor’ a konuk olmuşlardı.  Güçlü rakibi karşısında oldukça kontrollü bir oyun ortaya koyan Emre Belözoğlu ve takımı zorlu deplasmandan mağlup olmadan istediklerini alarak ayrıldılar.

İstanbul Başakşehir’ de sezonun geri kalanı için oldukça umut veren takım genç teknik adamları ile bu sezon sonun da zirvede kapatacaklardır.