İsmi Türk Kulüpleri ile Anılan Alexis Beka Beka İntihara Teşebbüs Etti

Beşiktaş yaz transfer döneminde yapmadığı veya yapmakta geç kaldığı hamlelerden dolayı eleştirildi. Siyah beyazlı kulübün kadrosuna katmak istediği isimlerden birisi de Alexis Beka Beka idi. Güncel tarih itibariyle, Ligue1 ekiplerinden Nice’te forma giyen oyuncu ile ilgili çok çarpıcı bir gelişme yaşandı. Gelin, bu gelişmenin detaylarına yakından bakalım!

Oyuncunun Sağlık Durumu İyi!

29 Eylül günü sabah saatlerinde futbol dünyasını sarsacak türden bir olay meydana geldi. Bu olayın başkahramanı Alexis Beka Beka oldu. 2001 doğumlu oyuncu, Fransa’nın Nice şehrinden İtalya’ya doğru giden A8 otoyolu üzerindeki Magnan viyadüğüne çıkarak kendisini atmaya teşebbüs etti. Otoyoldaki diğer araçların sürücüleri durumu görür görmez itfaiyeyi ve polisi aradılar. Gerekli güvenlik önlemleri en kısa süre içerisinde alındı.

Futbolseverler, oyuncunun neden intihara teşebbüs ettiğini öğrenmeye çalıştılar. Bu olayın arkasından maalesef incir çekirdeğini doldurmayacak türden bir sebep çıktı. 22 yaşındaki oyuncu, kız arkadaşından ayrılmıştı. Bu yüzden, intihar etmek adına böyle bir eylemde bulundu. Olayı öğrenen Nice oyuncuları, Alexis Beka Beka’nın kız arkadaşını arayarak olay yerine çağırdılar. Ayrıca, oyuncuyu ikna etmesi adına o bölgeye bir psikoloğun da gittiği biliniyor. Aradan saatler geçti. Nice kulübünün internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından vermiş olduğu bilgiye göre oyuncunun sağlık durumu oldukça iyi! Buna ek olarak, kendisi güvende! Bu durum, hem Nice hem de diğer kulüplerin taraftarlarını sevindirdi.

Alexis Beka Beka Kimdir?

29 Mart 2001 tarihinde Fransa’nın Paris şehrinde dünyaya gelmiştir. 1.78 boyundadır. Ön libero, merkez orta saha ve stoper olarak görev yapar. Hem Fransa hem de Kongo pasaportlarına sahiptir. Genç oyuncu, bu sezon şu ana kadar Nice forması ile herhangi bir maçta süre alamadı. Oyuncunun güncel Transfermarkt değeri 4.5 milyon Euro!

Alexis Beka Beka, futbola 2007 yılında henüz altı yaşındayken AMS Verson kulübünde başladı. Sadece bir yıl sonra SM Caen kulübüne transfer oldu. 2020 – 2021 sezonunda A takıma yükseldi. Caen formasını bir sezon boyunca giydi. Fransız kulübü ile 33 maça çıktı. Bir gol atabildi. Alexis Beka Beka, 2021 yılının Ağustos ayında altı milyon Euro karşılığında Rusya’nın Lokomotiv Moskova kulübüne transfer oldu. Rus kulübü ile sadece 28 maçta görev yaptı. Güzel performansını dört asist ile süsledi.

Takdir edersiniz ki, Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş tüm dünyayı etkiledi. Bu savaş yüzünden Rusya’dan ayrılmak isteyen Alexis Beka Beka’ya Nice talip oldu. Fransız kulübü, oyuncuyu geçtiğimiz yaz 12 milyon Euro karşılığında kadrosuna kattı. 2001 doğumlu ön libero, geçtiğimiz sezon Nice forması ile toplam 24 maçta görev yaptı. Bu maçlarda sahada 825 dakika kaldı. Sezonu bir gol ile tamamladı.