İrfan Can Eğribayat’a Galatasaray’dan Hamle

Galatasaray, kalesine takviye yapmak amacıyla araştırma yapmaya başlamıştı. Futbolculara daha önce çalıştıkları yerden, iyi çalıştıklarına ve görevlerini başarılı bir şekilde yerine getirdikleri için bir belge verilir. Futbol dünyasında bu belgenin adı bonservistir ve futbolcular için oldukça önemli bir belgedir. Galatasay’da yankı uyandıran bir haber futbol dünyasında çalkalanmaya başladı. Göztepe’nin 23 yaşında olan genç file bekçisi İrfan Can Eğribayat’a Sarı Kırmızılılar talip olduğunu açıkladılar.

Kaleci konusunda Galatasaray ekibinin file bekçisi konumuna oyuncu getirmeyi düşünen, takımı sağlamlaştırmak ve güçlendirmek, destek vermek isteyen takım, İrfan Can’ı seçti. Süper Lig yeni sezonda 8+3 kuralı Galatasaray’da artık geçerli olacak. Uygulamaya giren bu 8+3 kuralının ardından lig sezonunda arada sırada yerli kalecilere görev verilecek. Fatih Terim Galatasaray’ı güçlendirmek için yeni çalışmalar yapıyor ve takımı şampiyonluğa taşımak adına disiplinli çalışmalarına devam ediyor. Yerli kaleciler ligde zaman zaman oynayabilecek. 

İrfan Can Eğribayat için Galatasaray’dan Atak

İrfan Can Eğribayat için Galatasaray’dan atak geldi. Sarı Kırmızılı takım, 23 yaşında olan genç ve başarılı file bekçisi Can Eğribayat’ı seçti ve takıma almak için atağa geçti. Galatasaray yöneticileri bu planlar üzerine harekete geçti. Takvim Gazetesi’nde bu konu hakkında haberler çıktı. Takvim’deki habere göre, Göztepe İrfan Can Eğribayat için 3 Milyon Euro bonservislik ücreti belirledi. Galatasaray yetkilileri İrfan Can için bonservis sorununu çözemezse başka bir oyuncu girişiminde bulunmayı düşünüyor.

İrfan Can Eğribayat için Galatasaray’dan hamle geldi fakat bonservis sorunu çözülmezse yönetim farklı bir girişim için adım atacak gibi görünüyor. Bursaspor takımından ayrılan Ataberk Dadakdeniz için girişimde bulunacak olan Sarı Kırmızılılar, İrfan Can’ın transferi olmazsa atağa geçme kararı aldı. Ne olur olmaz eğer transfer gerçekleşmezse bir yedek oyuncuyu düşünmeyi, böylece yönetim oyuncu boşluğuna düşmemeyi daha mantıklı buldu. Yedek oyuncu bile düşünen Galatasaray’ın ileride nasıl adım atacağı henüz tam belli değil.

İrfan Can Galatasaray Transfer Haberi

İrfan Can, ilk olarak Adanaspor takımında altyapıda futbol hayatına başladı ve buradan yükselişe geçti. Göztepe İrfan Can Eğribayat’ı, geçen sezonda 500 Bin Euro karşılığında kaleci kadrosuna katmıştı. Süper Lig sezonunda 3. sezona merhaba diyen İrfan Can Eğribayat başarılı bir futbol geçmişine sahip. 39 karşılaşmada forma giyen oyuncu Eğribayat, 8 maçta kalesini gole kapattı. 54 gole de engel olamayan İrfan Can Eğribayat, başarılı bir sezon geçirdi. İrfan Can için Galatasaray transferi, kaleci pozisyonu hangi yönde sonuçlanacak, futbol taraftarları şimdiden merak eder oldu.