İlk Hedef Kilo Vermekti Şimdi Olimpiyatlar

Eskişehir’de kilo vermek hedefi ile boksa başlayan Dilara Yücel sadece kilo vermekle kalmadı. Kısa süre içerisinde lisans alarak profesyonel maçlara çıkmaya başladı. Dilara Yücel artık ilk hedefinin olimpiyatlara katılarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu belirtti.

Boksun hayatını baştan sona değiştirdiğini belirten Dilara Yücel, boksa sadece kilo vermek için başlamıştı. Başarılı sporcu işlerin bu noktaya geleceğini tahmin etmediğini belirtti. Şimdilerde ise Dilara olimpiyatlara hazırlanıyor, her sporcu gibi Dilara’nın da en büyük hayallerinden biri olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etmek.  

Avusturya’da Başladı Türkiye’de Lisans Aldı

Avusturya doğumlu olan 17 yaşındaki Dilara ailesi ile birlikte memleketi Eskişehir’e döndüğünde 80 kilo idi. Fazla kilolarından kurtulmak için boksa başlayan Dilara, boksa kilo vermek için başladığını belirtti.

Dövüşeceğini hiçbir zaman tahmin etmediğini belirtti. Boksa başladığı andan beri hayatının ve beraberinde arkadaş çevresinin değiştiğini söyledi. Dilara en büyük destekçisinin ilk günden bu yana ailesinin olduğunu belirtti.

Maçlara çıkarken ise oldukça sakin olduğunu heyecan yapmadan maçına odaklandığı için başarılı olduğunu düşünüyor. Dilara’ya maçlarda sakin kalabilmesi büyük bir avantaj sağlıyor.

69 kiloya kadar düşen Dilara, şimdiki hedefinin Türkiye şampiyonluğunun ardından Olimpiyat Oyunlarına katılmak olduğunu belirtti. Dilara Yücel, boksa Avusturya’da başladı. 2 yıl kadar Avusturya’da yaptıktan sonra ailesi ile birlikte Eskişehir’e taşınmasının ardından Celal hocası ile antrenmanlara devam etti. 5 aylık boksörken Dilara ilk Türkiye Şampiyonası’na çıktı.

İki maça çıkan Dilara birini kazanırken birini kaybetti. O günden sonra boksa en iyi şekilde faaliyet gösterebilmek için büyük çaba gösteren ve fedakarlıklar yapan Dilara’nın en büyük hayali profesyonel bir boksör olmak ve Türkiye’yi Olimpiyatlarda temsil edebilmek.

Tüm Kadınlar Başlamalı

Dilara boksu tüm kadınlara tavsiye ettiğini belirtirken sözlerine Dilara 13 Şubat’ta dördüncü profesyonel maçına çıkacak. Maçlarına hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazırlık yapan Dilara en iyi şekilde dövüşmek için elinden geleni yapacağını söylüyor. Yaklaşık olarak bir günde 3-4 saatlik antrenmanlar yapan Dilara boksu tüm kadınlara öneriyor. Bir kadın için büyük bir özgüven hissi kazandırdığını ve kendisinin iyi hissettiğini söylüyor.