Derbi

İki Ezeli Rakibin Büyük Derbisi PFDK’nın Ceza Yağmuruna Sebep Oldu

Süper Lig’in 23’üncü haftasında yaşanan Fenerbahçe ve Galatasaray derbisinin ardından art arda ceza yağmuru geldi. PFDK’ya sevk edilen oyuncular arasında sarı lacivertli ekibin kaptanı olan Ozan Tufan da yer aldı.

Süper Lig’in 23’üncü haftasında Fenerbahçe ve Galatasaray derbisi, 20 senenin ardından Kadıköy’de sarı kırmızılı ekibin 3-1 skorluk galibiyeti ile sona erdi. Müsabaka son derece gergin geçerken, derbi sonrasında ekibin kaptanı Ozan Tufan’ın açıklaması da spor gündemine bomba gibi düştü.

Ceza kuruluna taşınan isimler arasında sarı lacivertli ekibin takımın teknik adamı Ersun Yanal, yardımcı antrenör Volkan Kazak, orta saha oyuncusu Tufan’ın yanı sıra, Rodrigues, Sadık Çiftpınar ve Deniz Türüç de yer aldı.

Ceza Kurulu Sevk Sebepleri

Fenerbahçe, ‘çirkin ve kötü tezahüratı’, ‘saha olayları’ ve ‘merdiven boşluklarının boş bırakılmaması’ gerekçeleri ile, takımın Teknik Direktörü, Ersun Yanal, ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ ve Fenerbahçe ekibinin yardımcı antrenörü Volkan Kazak da ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ ile PFDK’ya sevk edildi.

Öte yandan futbolcu Deniz Türüç ‘kural dışı hareketi’, Sadık Çiftpınar ve Rodrigues ‘talimatlara aykırı hareketi’, Ozan Tufan ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar’ nedeniyle ile PFDK’ya sevk edilenler arasında yer aldı.