Milli Sporcumuz İbrahim Çolak Avrupa Şampiyonu Oldu

İbrahim Çolak Tarihe Adını Altın Harflerle Yazdırdı

Mersin’de düzenlenen Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda Olimpik Cimnastik Salonu’nda sahne alan dünya şampiyonu milli sporcumuz İbrahim Çolak halka aletinde altın madalyaya uzanarak ülkemize bu gururu ilk kez tattırmış oldu.

Avrupa Şampiyonası tarihinden ilk kez bir milli sporcumuz bireysel performanslarda halka aletinde altın madalyayı kazanmayı başardı.

Madalyalar Arka Arkaya Geldi

Mersin’de organize edilen Erkekler Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda daha önce takımlar statüsünde milli takımımız tarihinde ilk kez büyükler kategorisinde ikinci olarak gümüş madalyaya uzanmış ve ay yıldızlı bayrağımızın göndere çekilmesini sağlamıştı.

Bireysel performansların devam ettiği Erkekler Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda İbrahim Çolak halka aletinde birinci olarak altın madalyaya uzandı, ardından ise Ferhat Arıcan kulplu beygir aletinde alanında üçüncü olarak bronz madalyayı ülkemize getirmeyi başardı.

Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonanın son gününde atletler büyükler kategorisinde alet finallerinde altın madalyayı kazanmak için sahnede yer aldılar.

İlk atlın madalyamız halka aletinde hünerlerini sergileyen İbrahim Çolak’tan geldi. İbrahim Çolak halka aletinde 15,000 puan alarak rakiplerini geride bıraktı ve altın madalyaya uzandı.

Halka aletinde yarışan diğer sporculardan Avusturyalı Vinzenz Hoeck 14 bin 800 puan toplayarak ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı, Ukraynalı Igor Radivilov topladığı 14 bin 766 puanla üçüncü olarak bronz madalya ile ödüllendirildi.

Bir diğer milli sporcumuz Abdelrahman Elgamal ise 14 bin 433 puanda kalarak halka aletinde dördüncü oldu ve madalyanın bir basamak gerisinde kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milli Sporcumuz İbrahim Çolak’ı Tebrik Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milli sporcumuz İbrahim Çolak’ın Erkekler Avrupa Cimnastik Şampiyonası’nda halka aletinde altın madalyayı kazanmasının ardından telefonla kendisine ulaşarak tebriklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Başarılarınızın devamını diliyorum. Bu başarıları siz gösterdikçe, bizim görevimiz daha da artacak.” ifadeleri ile desteklerini belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile başarılı sporcumuz İbrahim Çolak’ı tebrik etti.

Kasapoğlu paylaşımında “İbrahim Çolak tarih yazmaya devam ediyor. Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak bayrağımızı göndere çektiren İbrahim Çolak’ı tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.