Hidayet Türkoğlu Önemli Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu özel bir davetle A Milli Erkek Basketbol Takımımızın yetkili heyetiyle bir görüşme yaptı.

Görüşme sonrasında açıklama ve değerlendirmelerde bulunan Hidayet Türkoğlu “Orhun Hoca ve ekibiyle birlikte milli takımımızı güzel yerlere taşıyacağımıza yürekten inanıyorum.

Kendisiyle FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu’nda oynadığımız maçları değerlendirdik ve gelecek müsabakaları konuştuk.” ifadelerini kullandı.

Avrupa Şampiyonasında oynanacak maçlar nedeniyele A Milli Erkek Basketbol Takımı ve A Milli Kadın Basketbol Takımına başarılar dileyen Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu “Kadınlar ve erkeklerde takımlarımızın Avrupa Şampiyonası eleme gruplarındaki maçların kasım penceresini ülkemizde düzenlemiştik.

Pandemi şartlarında, ‘bubble’ formatında düzenlenen bu hassas organizasyonlardaki başarımız nedeniyle; FIBA, şubat penceresi maçlarının da ülkemizde oynanmasına karar verdi.” şeklinde konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmî websitesinde yayınlanan habere göre, federasyonun megakent İstanbul yerleşkesinde bulunan binada yapılan görüşmede Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na Türkiye Basketbol Federasyonu Üst Yöneticisi Ömer Onan, Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Kerem Tunçeri ve Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene eşlik edenler arasındaydı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu yapılan görüşme sonrasında yaptığı açıklamada Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Kerem Tunçeri ve Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene’nin aralarına dahil olması nedeniyle mutluluk duyduğunu belirtti.

Ömer Onan’ın Orhun Ene Hakkındaki Açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu Üst Yöneticisi Ömer Onan, Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene göreve getirildiğinde “Kısa bir süre önce Ufuk Sarıca ile yollarımızı ayırmıştık.

Kendisine hizmetlerinden ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyorum. A Milli Takımımızın yeni antrenörü Orhun Ene, Türk basketbolunun yetiştirdiği en değerli hocalardan.

Sezon sonuna kadar çalışmama kararı olmasına rağmen, bu süreçte başta başkanımız Hidayet Türkoğlu ve beni kırmayarak bu onurlu ve önemli görevi kabul ettiği için kendisine teşekkür ederim. 2022 Eylül ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası’nın bitimine kadar A Milli Takımımızın başantrenörü Orhun Ene’dir.

Daha uzun yıllar nice başarılar yapacağına inancımız sonsuzdur. Bu hafta Avrupa Şampiyonası’na katılabilmek için iki tane önemli maça çıkacak bu iki maçta sahadan gali ayrılacağız.

Cuma günü Hırvatistan ile, Pazar günü de Hollanda ile oynayacağız. TBF olarak kısa bir süre önce kadın milli takımımızın fanus düzenindeki organizasyonunu başarılı bir şekilde tamamladık.

Şimdi erkek milli takım maçlarına ev sahipliği yapacağız. Fanus düzeninde Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak. Pandemiden dolayı seyircisiz oynanacak. Milli takımız toplanıyor.

Testlerinden geçtikten sonra toplanacak. Orhun hoca yönetimindeki ilk idmanlarını da yapacak. Orhun ene ve ekibi teşekkür ediyor” şeklinde bir açıklama yapmıştı.