Hes Kablo Kayserispor Deplasmanda 1 Puanı Kaptı

Spor Toto Süper Lig’in 39. Haftasında Hes Kablo Kayserispor, 3 Mayıs Pazartesi günü deplasmanda Yeni Malatyaspor’a konuk oldu. Ligin alt sıralarını oldukça yakından ilgilendiren bu mücadele 1 – 1 berebaere sonuçlandı. Ev sahibi Yeni Malatyaspor’un golü Adem Büyük’ten gelirken; konuk takım Hes Kablo Kayserispor’un golü İlhan Parlak’tan geldi.

Bu sonuç ile beraber kendi evinde oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan teknik direktör İrfan Buz önderliğindeki Yeni Malatyaspor, bu sezon Süper Lig’de oynadığı son 2 maçta puan kaybı yaşamış oldu. Öte yandan deplasmanda oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan teknik direktör Yalçın Koşukavak yönetimindeki Hes Kablo Kayserispor ise bu sezon Süper Lig’de en son oynadığı 5 maçta 3. Beraberliğini almış oldu.

Yeni Malatyaspor ve Hes Kablo Kayserispor Maçının Detayları

Spor Toto Süper Lig’in 39. Haftasında oynanan maçta Yeni Malatyaspor ile Hes Kablo Kayserispor karşı karşıya geldi. Ev sahibi Yeni Malatyaspor, rakibi Hes Kablo Kayserispor karşısında Ertaç Özbir, Semih Kaya, Hadebe, Chebake, Karim Hafez, Zeki Yavru, Ahmed Ildız, Mustafa Eskihellaç, Fofana, Adem Büyük ve Tetteh 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Hes Kablo Kayserispor ise rakibi Yeni Malatyaspor karşısında Doğan Alemdar, Kolovetsios, Paz, Kvrzic, Aziz Eraltay, Attamah, Lennon, Sabovic, Avramovski, Pedro Henrique ve İlhan Parlak 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelede konuk takım Hes Kablo Kayserispor’d Kolovetsios; ev sahibi Yeni Malatyaspor’da ise Karim Hafez ve Adem Büyük maçın hakemi Arda Kardeşler tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Yeni Malatyaspor ve Hes Kablo Kaysersipor’un Süper Lig’deki Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 39. Haftasında Hes Kablo Kayserispor, deplasmanda konuk olduğu rakibi Yeni Malatyaspor ile 1 – 1 berabere kaldı. Bu sonuçla beraber kendi sahasında oynadığı maçta 1 puan alan Yeni Malatyaspor, ligde 41 puan ile 15. Sıraya gerilemiş oldu.

Öte yandan deplasmanda oynadığı maçtan 1 puan ile dönen Hes Kablo Kayserispor ise ligde 39 puan ile 17. Sırada kaldı.