Herkes Onu Konuşuyor Ferdi Kadıoğlu

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de bu sezonun en iyilerinden birisi olan Ferdi Kadıoğlu her karşılaşma sonrasında adından sıkça söz edilen isimlerden birisi oldu.

Süper Lig’de şampiyonluk yarışına devam eden sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ taraftarından yoksun olarak çıktıkları Kayserispor deplasmanın dan 2 – 1’ lik skor ile galip olarak ayrılan taraf oldular.

Kayserispor deplasmanın da sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ ye galibiyeti getiren golleri E. Valencia ile Ferdi Kadıoğlu’ ndan geldi. Taraftarının da alınmadığı bu zorlu Kayseri deplasmanın dan sahadan 3 puan ile ayrılarak şampiyonluk yarışında Galatasaray’ın ensesine yapıştılar.

Kayserispor deplasmanın da attığı mükemmel gol sonrasında ise gündemin bir numaralı ismi olan Ferdi Kadıoğlu adından çokça söz ettirirken herkes genç oyuncu konuşuyor.

Nereye Koyarsan Koy Oynuyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe zorlu Kayseri deplasmanın dan 3 puan ile dönerek şampiyonluk yolunda emin adımlar ile devam etseler de karşılaşma sonun da tek bir kişi konuşuldu.

Galibiyette payı yüksek olan 23 yaşındaki Ferdi Kadıoğlu attığı mükemmel gol ile gecenin yıldız ismi oldu. Ceza sahası dışından 28 Metre den çıkardığı 131 km hız da ki şut ile harika bir gole imza atarak karşılaşma sonun da sıkça adından söz ettirdi.

Ferdi Kadıoğlu tam bir görev adamı olduğunu bu sezon ve önceki seneler de nereye hangi mevkiye koyarsanız koyun oynayan elinden geleni çok iyi yapan 23 yaşındaki genç isim Avrupa ‘ da birçok takımın takibine girmiş durumda.

Bu sezon sarı lacivertli forma ile harika işler çıkaran genç oyuncu Ferdi Kadıoğlu nu bu performansı ile Fenerbahçe ‘ de tutmak bir hayli zor.

Avrupa ‘nın dev kulüpleri ile adı geçen 23 yaşındaki Ferdi Kadıoğlu sezon sonuna kadar bu performansının devam etmesi ve bir sakatlık geçirmeden sezonu tamamlaması ile sezon sonun da takımdan ayrılması en kesin oyunculardan birisi olacak.

Daha önde Alman ekibi olan Borussia Dortmund’un istediği milli futbolcu için son olarak İngiliz ekibi Brighton ‘ ın yakından takip ettiği genç yıldız için sezon sonun da sarı lacivertli takımın kapısını çalması bekleniyor.

Birçok takımın genç oyuncu için çoktan hazırlıklarını tamamladığı bir isim olurken özellikle oyun tarzı ile tam Pep Guardiola ‘nın takımda düşüneceği bir kanat bek oyuncusu diyebiliriz.

Ferdi Sarı Lacivertli Forma İle Neler Yaptı?

Sarı lacivertli takımın genç yeteneği Milli oyuncumuz Ferdi Kadıoğlu bu sezon Fenerbahçe ile süper lig de 21 karşılaşmanın 21’ inde de sahaya ilk 11’ de başlayarak çıkarak takımın en istikrarlı oyuncusu oldu.

Süper lig de bu sezon ilk gol sevincini Kayserispor deplasmanın da yaşarken 2 asist katkısı sağlaya bildi.

Sezon ortasına gelindiğinde ise Ferdi Kadıoğlu süper lig, Türkiye Kupası, Avrupa ve Milli takım formaları ile 37 karşılaşmada sahada olma başarısı gösterdi.