Henry Onyekuru

Henry Onyekuru’dan Cimbom İtirafları Geldi

Galatasaray ekibinde forma giyen Nijeryalı futbolcu Henry Onyekuru, takımı ile ilgili önemli açıklamalarda ve itiraflarda bulundu. Kariyerine ve hedefine ilişkin de konuşan başarılı sporcu, hayalinin Premier Lig olduğunu da ifade etti.

Galatasaray forması giyen Nijeryalı yıldız futbolcu Henry Onyekuru, sarı kırmızılı takıma ve kariyerine ilişkin bir röportaj verdi. Hedeflerinden de bahseden sporcu, eski takımlarına da konuşmalarında değindi.

Everton ile beraber PSG ekibinin de kendisini istediğini fakat Everton’u seçtiğini söyleyen Onyekuru, Fransa Ligi’ni sevmediği ve Premier Lig’in hayali olduğunu söyledi.

Fakat Everton ekibinde çalışma izni alamadığını ve kafasının da orda olmadığını söyleyerek, Monaco’ya gitme planı olmasa da plansız bir gidiş olduğunu belirtti.

 

 

Afrika Kupası’nın ardından ise Galatasaray ekibine dönmek üzere olduğunu söyledi. Monaco ekibine gitmenin de kendi seçimi olmadığını söyleyen oyuncu, cimbomu istediğini de ifade etti.

Galatasaray Türkiye’nin En Büyüklerinden

 

Fakat bu takımda da işlerin planlandığı gibi gitmediğini söyleyen Henry, takımda pozisyonu olan sol kanata ihtiyaç olmadığını ekledi. Bu süreçte kendisinden de sakin olmasını ve çalışmalarını istediklerini ayrıca vurguladı.

 

Sonraki süreçte ise sorun yaşaması üzerine, tekrardan Galatasaray formasını giydiğini söyledi. İstanbul’da mutlu olduğunu da belirten Onyekuru, sarı kırmızılı takımın Türkiye’deki en büyük kulüplerden biri olduğunun altını çizdi.