HATAYSPOR’UN GOLCÜSÜ BOUPENDZA RUSYA’YA GİDİYOR

Hatayspor’un sezon başında renklerine kattığı 24 yaşındaki Gabonlu santrafor Aaron Boupendza, Rusya’nın Krasnodar ekibine transfer oluyor. Süper Lig’de gösterdiği performansla her hafta kendinden söz ettiren Boupendza’ya birçok takımdan teklif gelmişti.

Ara transfer döneminde Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de dikkatini çeken golcü oyuncunun transferi gerçekleşti. Boupendza, sezon sonunda Rusya’ya gidiyor. Transfer haberini Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş doğruladı.

BONSERVİS BEDELİ 8 MİLYON EURO

2020-21 sezonunda Hatayspor formasıyla çıktığı 25 maçta 18 gol atan futbolcu, kariyerine Rusya’da devam etmeyi planlıyor. Rus ekip Krasnodar 8 Milyon Euro bonservis bedeliyle Hatayspor ile anlaşmaya vardı. Hatayspor Aaron Boupendza’nın transferinden 8 milyon euro ve sonraki satıştan yüzde 20 pay alacak.

6 MİLYON EURO PEŞİN

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, 24 yaşındaki Gabonlu santrafor Aaron Boupendza’nın transfer ücretinin 6 Milyon Euro’sunun peşin, kalan 2 Milyon Euro’sunun is sezon sonunda alınacağını açıkladı.

Ara transfer döneminde Galatasaray ve Fenerbahçe il adı anılan Boupendza için Hatayspor 10 milyon Euro istiyordu. Rusya ve İtalya’dan 5 milyon Euro civarında teklifler geldiğini ancak satmadıklarını söyleyen Savaş, Boupendza’nın hızlı, güçlü ve ekstra bir oyuncu olduğunu belirtmişti. Hatayspor Boupendza için 10 milyon Euro almayı planlıyordu.

SEZON SONUNDA RUSYA’YA GİDECEK

Hatay’a giden Rus ekibi Krasnodar temsilcileri başlangıçta 8,5 milyon Euro önermişti. Daha sonra teklifi revize ederek 8 milyon Euro ve sonraki satıştan %20 pay haline getiriler ve taraflar el sıkıştı. Golcü futbolcu Boupendza, 2020-21 sezonunu Hatayspor’da tamamlayacak ve Haziran 202’de Rusya’ya gidecek.

TOPLAM RAKAM 10 MİLYON EURO’DAN FAZLA

Savaş yaptığı açıklamada bonservis ücreti ve sonraki satıştan alınacak payla toplam rakamın 10 milyon Euro’dan fazlaya geleceğini söyledi. Krasnodar’un hep bu işin peşinde olduğunu belirten Savaş, Rusya’da transfer döneminin Mart’ta kapanacağını ve tüm görüşmelerin olumlu geçtiğini iletti. Bu aşamada futbolcunun sağlık kontrolü yapılacak ve resmi görüşmeler tamamlanacak. Herhangi bir aksilik çıkmaması durumunda transfer perşembe akşamına kadar sonuçlanmış olacak.