Hatayspor Tek Golle Sahip

Süper Lig’de 19’uncu haftanın öne çıkan maçlarından birisinde, iki teknik direktör takımı olarak nitelendirilebilecek ekibin karşılaşmasında sahadan mutlu ayrılan Hatayspor oldu. Giresunspor’un konuğu olduğu maçta birçok eksikle sahaya çıkmasına ve kalesinde birçok tehlike görmesine rağmen Ayoub El Kaabi’nin tek golüyle sahadan galip ayrılan Hatayspor, ilk devreyi de 32 puanla kapatmış oldu.

Giresunspor ise kötü başladığı sezonun ortasında gösterdiği yükselişin sonunu iyi getiremedi ve 2 maç üst üste mağlup olarak devre arasına girmiş oldu.

Giresun Bastırdı, Hatay Attı

Süper Lig’in 19’uncu haftasında teknik direktörleri ve oyun anlayışlarıyla öne çıkan iki takımın karşılaşmasında gülen taraf Ömer Erdoğan’ın takımı Hatayspor oldu. Giresunspor’un çok daha fazla topa sahip olduğu çok daha fazla kaleye gittiği maçta aldığı 3 puanla altın değerinde bir galibiyet alan ve devre arasına mutlu giren Hatayspor’da oyun senaryosunun böyle gerçekleşmiş olması çok da ilginç değildi.

Var olan eksiklerine 18’inci haftada eklenen kırmızı kart cezalılarını da ekleyerek daralan kadrosunun sergileyebileceği en iyi performansı gösteren Hatayspor, ilk yarıyı da 30 puanın üstüne tamamlayarak aslında önemli bir başarıya imza attı.

İki takımın da birbirinin kalesinde tehlikeler yarattığı ve seyir zevki yüksek bir maç olan Giresunspor-Hatayspor maçından üzgün ayrılan Giresunspor’da ise sezonun ortasında yaşanan kayda değer gelişme, ikinci devreye daha az korkarak girmeyi sağlayacak.

Sezona kötü bir başlangıç yapan ve küme düşme hattının en net adaylarından biri olarak gösterilen Giresunspor, teknik direktörü Hakan Keleş’in liderliğinde ligin en az gol yiyen takımlarından biri haline gelirken, bu performansın onlara getirdiği galibiyet serisinin değeri ikinci yarıda daha da iyi anlaşılacak.

Giresunspor’un Transfere İhtiyacı Var

Türk futbolunun kronikleşen sorunlarından birisi de alt liglerden Süper Lig’e yükselen takımların, sezon başlamadan önce kadrolarını baştanbaşa değiştirmeyi tercih etmeleri ve yetmezmiş gibi teknik direktörleriyle de yollarını ayırmaya başlamalarıdır. Giresunspor, bu stratejiyi biraz daha olumlu bir hale getirdi ve 1.Lig’deki kadrosunu önemli bir ölçüde koruduktan sonra bu kadronun üstüne eklemeler yapmayı tercih etti.

Bununla birlikte Karadeniz temsilcisi adına oldukça kritik önem arz eden ve takdir edilmesi gereken tercih teknik direktör konusundaydı. Teknik direktörü Hakan Keleş’in arkasında alınan kötü sonuçlara rağmen duran ve bu sayede alışılageldik davranışın dışına çıkan Giresunspor yönetiminin bu olumlu hareketi taçlandırmak için devre arasında da transferlerle takımı güçlendirmesi gerekiyor.

Süper Lig’in yeni yüzü, her ne kadar FousseniDiabaté üzerinden kurgulanan hücumlarla birlikte rakip kalede tehlike yaratabilse de takımın yaşadığı bitiricilik problemleri, iyi futbol oynanan ve pozisyonlara sıkça girilen maçlarda dahi puan kaybına neden oluyor. Giresunspor, yapacağı birkaç eklemeyle birlikte Süper Lig’i orta sıralarda bitirebilecek kalitede yeteneğe sahip bir teknik direktöre sahip.