HALİL DERVİŞOĞLU TRANSFERİ VE MESUT ÖZİL

Galatasaray uzun süredir kadrosuna katmak için uğraştığı milli futbolcu Halil Dervişoğlu ve kulübü Brentford ile tekrar anlaşma sağladı. 21 yaşındaki genç oyuncuyu tekrar kiralayan sarı kırmızılı ekip bu sefer satın alma opsiyonu koydurdu. Oyuncunun transferinde Fenerbahçe’de devreye girmişti fakat elini çabuk tutan Galatasaray oyuncuyu kadrosuna kattı. Fenerbahçe’de aynı zamanda Mesut Özil tartışmaları devam ediyor. Oyuncu ile teknik direktör Pereira arasında anlaşmazlık olduğu iddia edildi.

Halil Dervişoğlu Galatasaray’da

Galatasaray bir önceki sezon kiralık olarak kadrosuna kattığı Halil Dervişoğlu’nu bir kez daha kiraladı. 1 yıllığına İngiliz ekibi Brentford’tan kiralanan genç oyuncunun sezon sonunda satın alma opsiyonu bulunuyor. Fatih Terim’in özellikle istediği milli oyuncu 2 Eylül tarihinde sağlık kontrollerinden geçti ve takıma katıldı. Fenerbahçe ile de adı anılan milli oyuncu tercihini Galatasaray’dan yana kullandı. Transferiyle ilgilendiğini bizzat söyleyen Ali Koç anlaşma sağlanamadığını Habertürk’te katıldığı canlı yayında belirtmişti. Geçtiğimiz sezon 12 maçın 6 tanesinde ilk 11 şansı bulan milli oyuncu 3 gol ve 1 asistlik skor katkısı yapmıştı.

Mesut Özil’de Perde Arkası

Dünya yıldızı Mesut Özil’i kadrosuna katan Fenerbahçe oyuncudan bir türlü istediği verimi alamadı. Zaman zaman tepki çeken yıldız oyuncu bazı tartışmlara yol açtı. Vitor Pereira’nın takımın başına gelmesiyle birlikte farklı bir taktik diziliş benimseyen Fenerbahçe’de Mesut Özil yeterli kadar süre bulamıyor. Oyuncu bu durumdan memnun değil ve Pereira ile bu konuda anlaşmazlık yaşadığı iddia ediliyor. Oyuncunun transferin ilerleyen döneminde MLS ligine transfer edileceği yönünde de söylentiler dolaşıyor. Büyük bir beklentiyle transfer edilen yıldız on numaranın geleceği hakkında yorum yapmak oldukça güç. Vitor Pereira oyuncuyu hazır görmüyor ve fiziki olarak eksik olduğunu düşünüyor. Tam olarak hazır olmadan sahaya sürmek istemediğini belirten Portekizli teknik adam Mesut Özil ile bir görüşme gerçekleştirdi ve bu durumu onunla paylaştı. İlerleyen süreçte Mesut Özil ve Vitor Pereira arasında nasıl bir ilişki olacağını göreceğiz. Oyuncuyla ilgili son kararı Başkan Ali Koç verecek. Gelişmeleri takip edeceğiz