HALİL DERVİŞOĞLU NEDEN GS’Yİ SEÇTİ

Geçen sezon Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen Halil Dervişoğlu, bu sezonda Sarı kırmızılı formayı giyecek. Satın alma opsiyonluyla kiralanan Halil için Fenerbahçe’de devredeydi ancak oyuncu Galatasaray’ı tercih etti. Milli oyuncunun, Sarı kırmızılı takımı tercih etmesinin asıl sebebi öğrenildi.

Fenerbahçe Kadrosuna Katmaya Yakındı

Yaz transfer döneminin başından bu yana Halil Dervişoğlu’nu kadrosuna katmak isteyen Sarı kırmızılılar, genç oyuncuyu bir kez daha renklerine bağladı. Milli oyuncu Satın alma opsiyonuyla 1 sene kiralandı. Sarı kırmızılıların dışında Fenerbahçe’ye de önerilen genç forvet, Aslan’ı tercih etti. Son bir günde hem Fenerbahçe ile hem de Galatasaray ile sözleşme imzaladığı söylenmişti.

21 yaşındaki forvetin Sarı kırmızılılara transferi gerçekleşince Fenerbahçe başkanı Ali Koç açıklamalarda bulundu. Koç, Milli oyuncunun menajerler tarafından önerildiği ve 250 bin Euro fazla maaş teklif ettiklerini söyleyerek oyuncunun Sarı kırmızılıları tercih ettiğini söyledi. Kulübü Brenford, genç oyuncuyu bonservisiyle Fenerbahçe’ye satmak istediğini söyleyen Koç, satın alınsaydı sarı lacivertli formayı giyeceğini söylemişti. Sarı lacivertli Yönetim, Genç Halil için FFP yüzünden şartları oluşturamadı.

Halil Galatasaray’da

Sarı kırmızılılar bu sezon Olimpiu Morutan’ın ardından 10. transferini Halil Dervişoğlu ile yaptı. Sezon başından bu yana hücum bölgesini planlamada, kafası karışan sarı kırmızılı teknik heyet, Milli oyuncunun gelmesini dört gözle bekliyordu. 21 yaşındaki genç oyuncu, geçen sezon şampiyonluk yarışının kritik haftalarında 11’de şans bulmayı başarmıştı. Şampiyonluk yarışının kızıştığı haftalarda genç yaşına rağmen baskıyı kaldırabilen bir oyuncu olması nedeniyle Fatih Terim’in gelecek sezon kadrosunda görmek istediği oyuncu oldu.

Milli oyuncu, Sarı kırmızılı formayla çıktığı maçlarda golcü yapısından çok, farklı özellikleriyle ön plana çıktı. Kerem Aktürkoğlu ile 11 çıktığı maçlarda, hem Kerem’in hem kendisinin performansı yükseldi. İki genç oyuncu sezon sonunda A Milli takıma çağrıldılar. Milli oyuncu, net bir bitirici olmasa da geçen sezon, uzaktan attığı sert şutlar ve yaptığı hızlı driplinglerle kısa sürede taraftarın gönlünü kazanmayı başardı. Sarı Kırmızılı formayla 12 maça çıkan genç oyuncu, 3 gol 1 asistlik performansıyla takımına kritik haftalarda katkı sağlamıştı. Halil, A Milli Takım formasını 2 kez giydi.