Halil Dervişoğlu İçin Takas İstendi, Takası Karşılık Bulmadı

Süper Lig sezonunu ikinci sırada bitiren Galatasaray, transfer gelişmelerinde yeni ataklar içine girdi. Bir yandan seçime hazırlanan Sarı-Kırmızılılar diğer taraftan da transfer sürecini yürütüyorlar. Transfer sürecinde ise yıldız bir isim gündeme geldi; geçtiğimiz sezon kiralık olarak gelen Halil Dervişoğlu…

Sezon şampiyonluğu kıl payı kaçırarak Beşiktaş’ın arkasında sonlandıran Galatasaray, yeni sezon transfer döneminde hassas bir ilerleme içerisinde. Bu yolla ilk ataklarını yüksek maliyetli olup düşük performans sergilemiş olan isimler ile yolları ayırmakta bulan Galatasaray, şimdi de sürpriz bir gelişme ile karşı karşıya… Kiralık olarak gelen Halil Dervişoğlu sezon boyunca gösterdiği güçlü performansıyla adından söz ettirmişti. Bu yüzden yeni sezon için Galatasaray’ın gözdesi konumunda olması kaçınılmaz olan başarılı ismin akıbeti merak konusu oldu. Sıcak gelişmelerin yaşandığı sürecin detayları ise şu şekilde;

Brentford Kulübü İle Görüşmeler Sürüyor

Galatasaray’ın sezonu ikincilik ile kapatması ve şampiyonluk kupasını elinden kaçırması yeni sezon için daha farklı adımlar atmasına yol açtı. Yüksek maliyetli olan birçok isim boşa çıkarken performansı beklenildiği kadar verimli olmayan isimler ile de yollar ayrıldı. Sarı-Kırmızılıların kadroyu güçlendirmek için Emre Akbaba ve Ömer Bayram ile sözleşmelerini yenilemesi beklenirken atak bambaşka bir yerden geldi. Geçen sezonun başarılı kiralık ismi Halil Dervişoğlu için kulübü ile iletişime geçildi. Kulübü Brentford ile görüşmelerin devam ettiği süreçte ise ilginç bir teklif ön plana çıktı.

73 yıl aradan sonra Premier Lig’e yükselmeyi başaran ve Devişoğlu’nu kolay kolay bırakmak istemeyen Brentford kulübü, yükselen form grafiğiyle A Milli Takım’ın EURO 2020 kadrosunda da yer alan Dervişoğlu’nu 8-10 milyon Euro bandından aşağı bir bonservis bedeliyle elden çıkarmayı düşünmüyor. Türkiye’den başka talipleri de olan ismin EURO 2020 performansıyla daha da yüksek bir bedele çıkması düşünülüyor.

Takas Teklifi

Galatasaray’ın Dervişoğlu’na karşılık başka bir oyuncusunu teklif olarak sunduğu öğrenildi. Dervişoğlu için Sarı-Kırmızılılar, İngiliz Kulübüne Mbaye Diagne teklifinde bulundu.  İletilen bu teklif masaya yatırılsa da karşı takım tarafından yanıtsız kaldı.