Haftanın Önemli Karşılaşmalarından Birisi Ç. Rizespor – Galatasaray

Süper ligin 8. Haftasın da Karadeniz ekiplerinden Ç. Rizespor sahası Çaykur Didi Stadyumu’ unda Galatasaray ‘ ı ağırlayacaklar.

Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Değişikliği

Karadeniz ekibi süper lig de yeni sezona oldukça kötü başlayan takım da lig de ki kötü gidişat sonrası teknik direktör Bülent Uygun ile yollar ayrılmıştı. Boşalan teknik direktörlük koltuğuna birçok ismin adı geçerken Çaykur Rizespor tecrübeli teknik adam Hamza Hamzaoğlu ile anlaşmaya vardılar. 51 yaşındaki teknik direktör ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Tecrübeli hoca Ç. Rizespor ile çıktıkları ilk karşılaşmada Başakşehir ile karşılaşmış ve sahana 3 – 0 skor ile mağlup ayrılmışlardı.

Fiziksel ve mental açıdan kötü durumda olan takım süper lig de geride kalan 7 hafta da henüz galibiyeti olmayan takım süper ligin dibinde son sırada 1 puandalar.

Zorlu karşılaşma öncesi sakatlığı bulunan oyuncular dan tedavisi tamamlanan Fernando Boldrin takımla çalışırken, Cemali Sertel ile Lebogang Phiri ise takımdan ayrı hazırlıklarını sürdürdü.

Ç. Rizespor Başkanından Sarı Kırmızlı Takıma Sert Sözler

Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran, Galatasaray‘la ilgili yaptığı açıklamalar sarı kırmızılı taraftarları bir hayli çıldırttı.

Sarı kırmızılı kulüp için “Bizimle çok uğraşıyorlar” derken, ” O malum takımı Rize’ye gömmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Bu sözler sarı kırmızılı takımın taraftarların tepkisini çekerken, sosyal medyadan da binlerce tepki paylaşımı geldi.

Sarı Kırmızılılar Avrupa’dan Moralli Gelirse Ç. Rizespor Engelini Rahat Aşarlar

Sarı kırmızılı takım UEFA Avrupa Ligi grup aşamasında ikinci maçında Marsilya ile karşılaşacak olan takım hafta içinde zorlu rakibi ile karşılaştıktan sonra Fransa’ dan Rize ye gidecek olan takım için yorucu bir seyahat bekliyor.

Fiziksel ve metal açıdan iyi olmaları halinde zorlu Rize maçından puanlar ile ayrıla bilirler.

İki takım arasında ki verilere baktığımız da Çaykur Rizespor Galatasaray’a rakip olduğu son üç Süper Lig maçının ikisini kazandılar.

Galatasaray geçen sezon Çaykur Rizespor’a konuk olduğu Süper Lig maçını 4-0 kazandılar.

Çaykur Rizespor İstanbul takımlarını konuk ettiği son 15 Süper Lig maçının sadece birini kazanabildiler.