Guduric Yuvasına Geri Dönüdü

ING Basketbol Ligi takımlarından Fenerbahçe Beko, eski oyuncusu Marko Guduric’e kavuştu. 2017 – 2019 yılları arasıdan da Fenerbahçe Beko forması giyen şutör guard Marko Guduric, kendisini 2022 – 2023 sezonunun sonuna kadar sarı lacivertli takıma bağlayan anlaşmayı yaptı.

Sahaya çıktığı bu 22 maçta ise 5.4’lük sayı, 1.5’lik asist performansı sergiledi. Fakat daha sonra kulübü Memphis ile sözleşmesini feshedilen Marko Guduric, daha önceden de formasını giydiği eski kulübü Fenerbahçe Beko’ya geri döndü.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Memphis ile karşılıklı olarak sözleşmesi feshedilen Marko Guduric, sarı lacivertli formasına kavuştu.

Marko Gudiric, Memphis’te yıllık 2.7 milyon dolar kazanıyordu. Fenerbahçe Beko’dan yapılan açıklamada ise; “Bu anlaşmanın Kulübümüze ve Marko Guduric’e hayırlı olmasını diliyor, sporcumuzun sarı-lacivertli forma altında zaferlerle dolu sezonlar yaşamasını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Marko Guduric’in Kariyeri

İlk olarak Euroleague’de Kızılyıldız forması giyen Marko Guduric, burada 113 maça çıktı. Şutör guard Marko Guduric, Kızılyıldız’da 7.7’lik sayı, 2.0’lık asist performansıyla oynuyordu.

Daha sonra Fenerbahçe Beko, Euroleague’de şampiyon olduktan sonra 2017 – 2018 sezonunda Fenerbahçe Beko’ya transfer olan Marko Guduric, sarı lacivertli kulüpte iki başarılı sezon geçirdi.

Burada oynadığı iki sezonda toplam 140 maça çıkan Marko Guduric, 9.6’lık sayı, 2.7’lik asist performansı sergiledi. Öte yandan Fenerbahçe Beko’da oynadığı her iki sezonda da Euroleague’de Final Four heyecanı yaşamanın yanısıra, sarı lacivertli takım ile birlikte bir lig bir de kupa şampiyonluğu yaşadı.

2019 – 2020 sezonunda ise Fenerbahçe Beko’dan ayrılıp Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Memphis’e giden Marko Guduric, burada da 22 maça çıktı.

Sahaya çıktığı bu 22 maçta ise 5.4’lük sayı, 1.5’lik asist performansı sergiledi. Fakat daha sonra kulübü Memphis ile sözleşmesini feshedilen Marko Guduric, daha önceden de formasını giydiği eski kulübü Fenerbahçe Beko’ya geri döndü.

Fenebahçe Beko’nun ING BSL ve Euroleague Performansı

Fenerbahçe Beko, bu sezon Türkiye ING BSL’de 12 maça çıktı. Bu 12 maçta 10 galibiyet ve 2 mağlubiyet alan Fenerbahçe Beko, 22 puan ile ligin 3. Sırasında yer alıyor.

Öte yandan ülkemizi Euroleague’de de temsil eden Fenerbahçe Beko, bu sezon geçmiş yıllara göre beklentilerin çok ama çok altında kaldı. Euroleague’de 15 maça çıkan Fenerbahçe Beko, bu maçlardan 5 galibiyet ve 10 mağlubiyet aldı.