Göztepe’den Centilmence Veda

Bu sezon Süper Lig’de bir dönem iyi performans sergilese de bu performansı sürdüremeyen Göztepe, ligin 34’üncü haftasında ne kadar değerli bir takım olduğunu hatırlatan bir olaya imza attı. Gaziantep FK deplasmanında 3 puan alamadığı takdirde küme düşeceği kesinleşecek olan İzmir temsilcisi, maçın son dakikalarında tartışmalı bir gol bulunca bu gol içine sinmedi ve kalesini açarak rakibin gol atmasına müsaade etti. Bu centilmenlik örneği karşısında bir güzel hareket de Gaziantep FK’nın golcüsü Muhammed Demir’den geldi ve Muhammed maçın son dakikasında kazanılan penaltıyı centilmence dışarıya attı. Bununla birlikte maç 1-1 sona ererken Sarı Kırmızılı ekip bu sonuçla birlikte küme düşeceği kesinleşen ikinci takım oldu.

İzmir’in Centilmen Delikanlısı

Bu sezon Süper Lig’de çok sancılı dönemler geçiren Göztepe, bir dönem Nestor El Maestro teknik direktörlüğünde üst üste galibiyetler alsa da takım bir anda gerilemeye başladı ve üst üste mağlubiyetlerle küme düşme hattına saplanıp kaldı.

Ligin 34’üncü haftasında Gaziantep FK deplasmanında sahneye çıkan İzmir temsilcisi bu maçtan galip ayrılamadığı takdirde küme düşmesi kesinleşen ikinci takım olacaktı. Kendisine bu bağlamda çok lazım olan golü maçın son dakikalarında bulan Göztepe, buna rağmen attığı gol içine sinmeyince Gaziantep FK’nın gol atması için rakibine kaleyi açtı.

İki takım arasında bir anda skor 1-1’e gelirken bu güzel centilmenlik örneğine Gaziantep FK’nın golcü oyuncusu Muhammet Demir de çok güzel bir şekilde eşlik etti. Maçın son dakikasında doğan penaltı pozisyonunda topun başına geçen golcü oyuncu, rakibinin centilmenliğine teşekkür etmek maksadıyla topu bilerek dışarıya attı ve maç 1-1 sona erdi.

Bu güzel centilmenlik rüzgârı her iki takımın taraftarları tarafından alkış toplarken, kendisine ekmek su gibi lazım olan golü bulmasına rağmen golden vazgeçen Göztepe bu ligde ne kadar değerli bir takım olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Veda Haberi

Bununla birlikte kendisine lazım olan galibiyeti alamayan İzmir temsilcisi, matematiksel olarak tüm şansını kaybetti ve lige veda edeceği kesinleşen ikinci takım oldu. Hatırlanacağı üzere ligin 32’inci haftasında Yeni Malatyaspor kendi sahasında konuk ettiği Giresunspor’a mağlup olarak lige veda eden ilk takım olmuştu.

5 sezonluk Süper Lig mücadelesinde çok iyi işler de çıkartan Sarı Kırmızılı takım bu sezon bir türlü istenilen seviyelere ulaşamadı ve ulaştığı dönemde de istikrarı yakalayamadı. Başkan Mehmet Sepil’in de istifasıyla yeni bir döneme girecek olan Göztepe’de artık geriye kalan maçlar prestij için oynanacak.

Bununla birlikte Sarı Kırmızılı takımın olabilecek en zor şartlarda rakibine gol izni vermesi de ne kadar centilmence bir tavır içinde olduğunu ve insanların futbolu neden sevdiğini hatırlatır nitelikteydi.

Bu zamana kadar kattıkların ve en zor durumda dahi gösterdiğin centilmenlik için teşekkürler Göztepe!