Göztepe’de Nestor El Maestro İle Yollar Ayrıldı

Ocak ayında üst üste alınan galibiyetler ile düşme hattı sınırından uzaklaşmasına rağmen son dönemde kötü sonuçlara imza atan Göztepe’de teknik direktör Nestor El Maestro ile yollar ayrıldı. Sarı kırmızılı yönetimin ligdeki son 5 maçın kaybedilmesi  ve takımın yeniden düşme hattına gerilemesi sebebiyle Nestor El Maestro ile yolların ayrılmasına karar verdiği öğrenildi.

Göztepe’den Teşekkür Mesajı

göztepe

Göztepe,  Eylül ayının başında takımın başına getirdiği 38 yaşındaki Sırp Teknik Direktör Nestor El Maestro ile yollarını ayırdığını açıkladı. Son dönemde üst üste alınan başarısız sonuçların ardından yeniden düşme hattına gerileyen sarı kırmızılılar, kalan 10 haftada radikal bir karar alarak Genç teknik adam ile yollarını ayırdı.

Göztepe kulübü, internet sitesinden yaptığı  açıklamada Futbol A Takımı Teknik Direktörü Nestor El Maestro ile yoların ayrıldığı duyurdu. Sırp teknik adama ve ekibine teşekkür mesajı yayımlayan Sarı kırmızılı ekip, gelecek kariyerinde başarılılarını iletti.

Nestor El Maestro’nun Göztepe Macerası

Sezona teknik direktörü Ünal karaman yönetiminde başlayan Göztepe, üst üste alınan başarı sonuçların ardından dördüncü haftada takımın başına Sırp teknik direktör Nestor El Maestro’yu getirdiğini açıklamıştı. İlk döneminde beklentilerin altında bir performans sergileyen genç teknik adam, kendi oyununu oyunculara aşılamayı başarırken Ocak ayında üst üste alınan galibiyetlerden sonra futbolseverlerin beğenisini kazanmıştı. Hem keyif veren bir futbol ortaya koyan Göztepe takımı, bol gollü geçen karşılaşmarda istediği galibiyet serisine ulaşarak düşme hattından uzaklaşmıştı. Takımın oynadığı tempolu futbolla birlikte yükselişe geçen ve kimilerine göre ligde kalmayı başarması beklenirken son dönemde üst üste alınan mağlubiyetler Sarı kırmızılıları yeniden çıkmaza soktu. Ligde 28 hafta geride kalırken, düşme hattına kadar gerileyen İzmir ekibi, son maçlarda düşme mücadelesi içerisindeki rakiplerine mağlup olunca Sırp teknik adamın Göztepe macerası sona ermiş oldu.

Nestor El Maestro Dönemi Göztepe

7 Eylül 2021 tarihinde Nestor El Maestro ile anlaşan Göztepe, Sırp hocayla toplam 28 karşılaşmaya çıktı. Bu süreçte 9 galibiyet, 4 beraberlik ve 15 mağlubiyet alan Sarı kırmızılı ekip, maç başına 1.11 puan ortalaması yakaladı.

Göztepe macerasına 4. Haftadaki Başakşehir maçıyla başlayan Nestor El Maestro, ilk maçında ilk galibiyetini almayı başarsa da daha sonra işler yolunda gitmedi. 9.haftaya kadar 4 maçlık mağlubiyet serisi yaşayan Sarı kırmızılılar, 9.haftada Kasımpaşa’yı mağlup etti ve Sırp hoca Göztepe’yle ikinci kez galibiyet sevinci yaşadı. Genç çalıştırıcı ile yeniden düşüşe geçen Sarı kırmızılılar, Ekim ayının sonu ve Kasım ayında 5 maçlık galibiyet hasreti yaşadı. 15.haftada Gaziantep FK maçıyla moral bulan İzmir ekibi, ardından 3 maçlık mağlubiyet serisi yaşarken, Ocak ayında iyi bir seri yakaladı. Ocak ayındaki tüm maçlarını kazanan Göztepe, 4 maçlık galibiyet serisi yakaladı. Şubat ayında puan dahi alamayan Maestro’nun öğrencileri, ligdeki son 5 maçını kaybetti ve Giresunspor ile Kasımpaşa maçlarında alınan mağlubiyetler düşme hattı sınırındaki Giresunspor ile puan farkını 5’e çıkarmış oldu.