Göztepe SK Yeni Hocasıyla İlk Galibiyetine Merhaba Dedi; 2-1


Süper Lig’in dördüncü haftası ilk galibiyetine merhaba diyenlerin haftası oluyor. Göztepe SK ekibi İstanbul Başakşehir FK ekibiyle aynı sahada buluştu ve 2-1 skoruyla galip bir şekilde sahadan ayrıldı.


Süper Lig’in ilk üç haftası iki beraberlik ve bir yenilgi alan Göztepe ekibi, yeni teknik direktörleri Nestor El Maestro ile ilk zaferlerine ulaşmış oldu. Böylelikle toplamda 5 puana ulaşan Göztepe ekibi şimdilik 11. Sırada kendisine yer buldu.


Diğer taraftan Başakşehir ekibi ise sahadan 4. Kez mağlup ayrılmış oldu. Sezon başından beri tüm karşılaşmalarından mağlup ayrılan ekip, sıralamada son sıralarda kendisine yer bulurken 0 puanı ile Süper Lig takımları arasında en geride kalan isim oldu.


Karşılaşma Gürsel Aksel Stadyumu’nda oynanırken karşılaşmanın hakemliklerini Tugay Kaan Numanoğlu, Bahtiyar Birinci ve Candaş Elbil üstlendi.


Karşılaşmanın İlk Dakikalarında Gol Sesi Geldi Fakat…


Zorlu mücadelenin ilk dakikalarında gol sesi geldi. İstanbul ekibinden gelen 7. Dakikadaki gol sesi umut verse de galibiyet için yeterli olmadı. Golün sahibi Deniz Türüç oldu.


İlk yarıda başka gol sesi duyulmazken Göztepe SK ekibi ikinci yarıda tüm kozunu kullandı. İlk olarak 64. Dakikada Ndiaye gol sevinci yaşatırken ikinci olarak David Tijanic’ten gol sevinci geldi.

83.Dakikada gelen gol sevinci skor tablosundaki dengeyi değiştirdi ve skor tablosunu 2-1 yaptı. Göztepe SK ekibi Süper Lig’in beşinci haftasında sezona iyi bir başlangıç yapan Altay ekibine konuk olacak iken Başakşehir ekibi ev sahibi ekip olacak ve Fenerbahçe ile aynı sahada buluşacak.

Göztepe SK İle İstanbul Başakşehir FK Ekiplerinin Kadrosu


Başakşehir’in ilk galibiyet ve ilk puanlarını alma umudunu sonraki haftaya bıraktığı mücadelede formasını terleten isimler şu şekildeydi;
Göztepe SK: İrfan Can Eğribayat, Murat Paluli (Dk. 43 Kerim Alıcı), Berkan Emir, Halil Akbunar, Cherif Ndiaye, Lourency, Kahraman Demirtaş, Obinna, Soner Aydoğdu, Jahovic, Arslanagic


İstanbul Başakşehir FK: Volkan Babacan, Ömer Ali Şahiner, Lima, Visca, Deniz Türüç, Berkay Özcan, Ndayisimiye, Tolga Ciğerci, Mahmut Tekdemir, Okaka, Duarte