Göztepe ’nin Yeni Sahibi Kim Olacak

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe son dönemde alınan başarılı sonuçların ardından teknik direktör değişikliğine gitmişti. Ligin bitimine az bir süre kala düşme hattında yer alan ve kümede kalmak için mücadelesine devam eden sarı kırmızılı kulüpte diğer yandan devir işlemleri sürüyor.

Göztepe kulübü  hissesinin büyük bir bölümü bölümüne sahip olan Başkan Mehmet Sepil önümüdeki günlerde Kulüp hisselerin devri için taliplerle görüşme yapacak. Başkan Sepil’in Göztepe Kulübü’nün devri için kararını yakın zamanda vermesi bekleniyor.

Göztepe ‘de Mehmet Sepil Teklifleri Değerlendiriyor

göztepe

Bu sezon Süper Lig’de Kümede kalma mücadelesinde yer alan Göztepe, son dönemde alınan başarısız sonuçların ardından teknik direktörlük koltuğuna Stjepan Tomas’ı getirmişti. Yeni hocasıyla henüz galibiyet sevinci yaşayan sarı kırmızılı ekip, ligin bitimine az bir süre kala ligde kalmak için savaşıcak. Diğer yandan Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, Göztepe’nin devri konusunda görüşmelerine devam ediyor. Takımın ligdeki son durumu ve ligde kalma ihtimali göz önünde bulundurulduğunda kulübü devretme konusunda son derece tutucu davranan Mehmet Sepil, gelen teklifleri değerlendiriyor. Göztepe Kulübü’nün büyük bir kısmında hissesi bulunan Mehmet Sepil, önümüzdeki günlerde yapacağı görüşmelerin ardından kararını açıklaması bekleniyor.

Ligde zor günler geçiren sarı kırmızılı ekipte teknik direktör Stjepan Tomas, saha içerisinde kulübün devri ile alakalı konuşmasını istemiyor. Takımının tam konsantre olmasını isteyen Genç teknik adam, oyuncularından saha içine odaklanmalarını istiyor. Bu sebeple antreman tesislerinde  son derece tutumlu bir davranış ortaya koyan Stjepan Tomas, ligde kalma umudunu koruma adına oyuncularıyla özel ilgileniyor.

Rasmus Ankersen En Güçlü Aday

Göztepe Kulübü hissedarı Mehmet Sepil daha önce görüşme gerçekleştirdiği Danimarkalı İş adamın Rasmus Andersen’in teklifini yeterli bulmamıştı. Kulübü devretme konusunda hassas davranan Başkan Sepil, Rasmus Ankersen ile önümüzdeki günlerde yeniden görüşücek. Göztepe kulübüne gelen teklifler arasında en iyisinin Danimarkalı iş adamı tarafından yapıldığı bilinirken, Mehmet Sepil’in önümüzdeki günlerde yeniden görüşmek için Ankersen’i İzmir’e davet ettiği öğrenildi. Gürsel Aksel Stadyumu ve Antrenman tesislerini gezen Rasmus Ankersen, Başkan Sepil’e yeni bir teklifle sunacağı ve bu görüşmeden olumlu sonuçların çıkacağı tahmin ediliyor.

Göztepe’yi devralma konusunda en ciddi adaylardan biri olarak görülmesine rağmen Chelsea’deki son durumu belli olmayan Rus İş adamı Roman Abramovich, Göztepe kulübü konusunda henüz kararını vermedi. Bunun sebebinin Chelsea’nin satışının henüz gerçekleşmiş olmaması olarak gösteriliyor.

Mehmet Sepil ile görüşecek olan diğer adayın Fenerbahçeli eski yönetici ve iş adamı Hulusi Belgü olacağı iddia ediliyor.  Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ile görüşecek olan Hulusi Belgü’nün yatırım amaçlı Göztepe Kulübünün hissesini almak istediği söyleniyor. Mehmet Sepil ise tüm teklifleri değerlendirdikten sonra Göztepe’yi emin ellere teslim etmek istiyor ve önümüzdeki günlerde tüm görüşmeleri gerçekleştirmesi bekleniyor.