Giresunspor Galibiyet İle Tanıştı 1-0

Süper lige bu sene yükselen ve geçen haftalar sonunda galibiyet alamayan Giresunspor bu kez deplasmanda galibiyet ile tanıştılar.

Süper Lig’in 8. haftasında Giresunspor, deplasmanda Göztepe’yi 1-0 yenerek ligdeki ilk galibiyetiyle ile tanışmış oldular. Giresunspor ‘Un maçtaki tek golünü 71’ dakikada F. Diabaté nin penaltısı ile geldi. Göztepe ise maçın 60’ dakikasında D. Tijanič’ in kullandığı penaltıyı gole çeviremediler.

Giresunspor Kötü Gidişe Son Verdi

Süper lig de galibiyet almamış uzun süredir de bu baskı ile sahada olan Giresunspor’ lu oyuncular bu zorlu karşılaşma sonun da 3 puan ile tanışarak kötü gidişe son verdiler.

Giresunspor sağ kanatta Diabate ile etkili olmaya çalışalar da ceza sahası içerisinde net gol vuruşları gelmeyince bir türlü ayak oyunda aradıkları golü bulamadılar.

Giresunspor maç içerisinde rakibin 3. Bölgesinde daha az pas atmış olsalar da rakiplerine göre merkezden gelme konusunda daha başarılı olduklarından Göztepe’ ye oranla daha fazla ceza sahası girişleri buldular ancak son vuruşlar ve final paslarında ki yetersiz kalmaları sonuca gitmelerine engel oldu.

Her şeye rağmen Giresunspor lig de 3 puan ile tanıştıkları için bir hayli mutlu olmalılar. Bundan sonraki karşılaşmalarda ki moral ve motivasyonları daha iyi olacaktır.

Göztepe Üst Üste 4. Mağlubiyetini Aldı

Göztepe yeni teknik direktörleri Nestor El Maestro yönetiminde 3 maçtır kazanamayan Göztepe kötü gidişatını bu maçta sonlandırmak isteyerek sahaya çıksalar da İzmir ekibi Göztepe sahadan 1 – 0 skor ile yenik ayrılarak süper ligde ki üst üste 4. Mağlubiyetlerini almış oldular.

Göztepe rakibine oran ile daha çok kanatları kullanmak zorunda kalan ekip merkez den girme konusunda rakibine göre zayıf kalsalar da ellerinde bulunan Santrafor C. Ndiaye ‘nin bu oyun daha yatkın olmasına rağmen bu oyuncusundan yararlanamadılar.

Oyunu daha fazla kanatlara yıkmak zorunda kalan Göztepe ‘ de burada iş artık oyuncuların bireysel yeteneklerine kalmış oluyor. Bura da ise tabi ki Halil ve M. Baku ekstra becerilerine kalmış olsa da fiziksel anlamda daha fazla yıpranmış oluyorlar. Bu iki oyuncunun da ortaya koydukları performansı golü getiremedi.

Göztepe gole en çok penaltı pozisyonunda yaklaştılar destek çokta doğru olur. Buldukları penaltı pozisyonunda değerlendiremeyen İzmir ekibi kaleci Okan Kocuk‘u geçemedi.

Göztepe de üst üste alınan mağlubiyetler takımı alt sıralara doğru çekmeye devam ediyor. Devre arasına kadar bir teknik direktörlük değişikliği daha gelebilir.