Genoa Deplasmanda Geriden Gelerek Kazandı


İtalya Serie A’nın 3. Haftasında Genoa, 12 Eylül Pazar günü deplasmanda Cagliari’ye konuk oldu. Unipol Domus’ta oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 2’lik skor ile kazanan taraf Genoa oldu. Konuk takım Genoa’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Destro ve Fares (2) kaydetti. Ev sahibi Cagliari’nin gollerini ise Pedro ve Ceppitelli kaydetti.


Maçta Atılan 5 Gol


İtalya Serie A’nın 3. Haftasında oynanan karşılaşmanın16. Dakikasında ev sahibi Cagliari, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Joao Pedro, attığı gol ile takımı Cagliari’yi karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçirmeyi başardı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımda da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi.


Maçın 56. Dakikasında ev sahibi Cagliari, Razvan Gabriel Marin’in asistinde Luca Ceppitelli’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 59. Dakikasında konuk takım Genoa, Andrea Cambiaso’nun asistinde Mattia Destro’nun attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı. Maçın 69. Dakikasında konuk takım Genoa, Nicolo Rovella’nın asistinde Mohamed Salim Fares’in attığı gol ile karşılaşmada 2 – 2’lik eşitliği yakalamayı başardı.


Maçın 78. Dakikasında ise konuk takım Genoa, bir kez daha Andrea Cambiaso’nun asistinde bir kez daha Mohamed Salim Fares’in attığı gol ile karşılaşmada 3 – 2’lik skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca konuk takım Genoa, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Cagliari’yi 3 – 2 mağlup etti.


Genoa İlk Puanlarını Aldı


İtalya Serie A’nın 3. Haftasında oynanan mücadelede ev sahibi Cagliari’de Ceppitelli ve Pedro; konuk takım Genoa’da ise Biraschi, Sabelli ve Kallon maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede alınan sonuç neticesinde deplasmanda oynadığı maçı geriden gelerek kazanan konuk takım Genoa, 3 puanı hanesine yazdırdı.
Böylece konuk takım Genoa, Serie A’da puanını 3 yaptı ve om üçüncü sıraya yerleşti. Sahasında oynadığı maçta puan alamayan Cagliari ise 1 puanda ve on yedinci sırada kaldı.