Gençlerbirliği Trabzonspor’a Konuk Oluyor: Hedef 41 Puan

Süper Toto Süper Lig’in 42. ve son haftası nefes kesecek. Neredeyse her takımın taraftarlarının heyecanla beklediği son haftada Gençlerbirliği, Süper Lig’de kalabilmek için Trabzonspor’a konuk olacak. Sadece kazanmanın yetmediği Gençlerbirliği için Süper Lig için bu karşılaşma son dönemeç olacak.

Özcan Bizati yönetiminde kırmızı siyahlı başkent ekibi Süper Toto Süper Lig’de kalmak için bütün hesaplamaları yaptı. Trabzonspor karşılaşmasında mutlak galibiyet arayacak olan Gençlerbirliği, Kayserispor – Fenerbahçe karşılaşmasından gelecek olan skoru da bekleyecek.

Gençlerbirliği’ne Umut Getirecek Olan 3 Puan

Süper Toto Süper Lig’in 42. haftasına girerken zirve yarışında Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe hesap kitap yapmaya başladı. Öte yandan Gençlerbirliği ve Kayserispor da Süper Lig’e tutunmak için puan ve averaj hesaplamaları yapıyor.

Şu ana kadar Denizlispor, Ankaragücü ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor Süper Toto Süper Lig’de düşmesi garantilenen takımlar oldu. Hem Kayserispor için hem de Gençlerbirliği için son hafta son derece önemli bir durumda.

Şu anda ligde 38 puanla 20. sırada bulunan başkent ekibi Gençlerbirliği, Trabzonspor mücadelesini mutlaka kazanmak zorunda. Mücadeleden gelecek olan 3 puanla toplam puanını 41’e çıkarmak isteyen Gençlerbirliği, galibiyetle Süper Lig hayallerini de yeşillendirecek. Gençlerbirliği’nin galibiyeti ise başkent ekibine Süper Lig’de kalmayı garantilemiyor.

Gençlerbirliği puanını 41’e çıkartabilirse Kayserispor – Fenerbahçe karşılaşmasındaki sonucu bekleyecek. Kayserispor eğer Fenerbahçe’den 1 puan dahi alabilirse Gençlerbirliği, Süper Toto Süper Lig’den düşecek. Kayserispor’un Fenerbahçe’ye kaybetmesi ve Gençlerbirliği’nin Trabzonspor’a kazanması durumunda ise Gençlerbirliği ve Kayserispor puanlarını 41’de eşitleyecek. Böyle bir durumda da averaj üstünlüğünü elinde bulunduran Gençlerbirliği Süper Toto Süper Lig’de kalan taraf olacak.

Trabzonspor Yerini Garantiledi

Abdullah Avcı yönetimindeki bordo mavili ekip ise mücadeleden üç puan ile ayrılmak istiyor. 68 puanla Süper Toto Süper Lig’de dördüncü sırada bulunan ve yerini garantileyen Trabzonspor’da hedef ligi 71 puanla bitirmek.

Gençlerbirliği karşılaşması için hazırlıklarını tamamlayan Trabzonspor sahadan galip de ayrılsa mağlup da ayrılsa ligi dördüncü sırada bitirecek.

Trabzonspor – Gençlerbirliği Karşılaşması Olası İlk 11’ler

Trabzonspor: Uğurcan, Kamil Anmet, Edgar, Vitor Hugo, Marlon, Baker, Bakasetas, Abdülkadir Ömür, Yusuf, Nwakaeme ve Ekuban

Gençlerbirliği: Nordfeldt, Johansson, Arda, Toure, Polomat, Mugni, Soner, Rahmetullah, Ayite, Sefa ve Stancu