GEDSON OLMAZSA AL MUSRATİ

GEDSON OLMAZSA AL MUSRATİ


Transfer döneminin bitmesine sayılı günler kala Gedson Fernandez için nöbette olan Galatasaray, orta saha transferi için alternatif ismi belirledi. Sarı Kırmızılılar, Portekiz ekibi Braga’da forma giyen Libyalı orta saha oyuncusu Al Musrati’nin transferini bitirmek istiyor.

Gedson’a Alternatif İsimler


Geçen sezonun bitiminden itibaren Gedson Fernandez transferi için yoğun çaba harcayan Sarı Kırmızılılar, Gedson transferine bağlı kalmayıp alternatif isimlere yöneldi. Sarı Kırmızılı yönetim, Braga forması giyen 25 yaşındaki orta saha oyuncusu Al Musrati’yi transfer etmek için yoğun çaba harcıyor.

Süper ligin 3.haftasında Kasımpaşa karşısında ilk yarıyı 2-1 önde kapatan Sarı Kırmızılılar, Taylan Antalyalı’nın yaptığı top kaybı sonucunda yedirdiği gol ve ikinci yarıdaki kötü performansı yüzünden orta saha transferi hız kazandı.


GEDSON OLMAZSA AL MUSRATİ

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, her zaman Melo veya Fernando gibi bir orta saha bulamadıklarını söyleyerek takımda bu tarz oyuncu profili olmadığının ve bu profilde bir orta saha transferine ihtiyacı olduğunu işaret etti.

Son zamanlarda gündeme gelen Abdou Harroui, ve Gabriel gibi isimlere bir yenisi daha eklendi. Fransız Basını PSG’den ayrılacak olan Idrissa Gueye için Galatasaray’ın devrede olduğunu yazmıştı.

GEDSON OLMAZSA AL MUSRATİ


Fatih Terim Al Musrati Tarzı Oyuncu istiyor

Gedson için Benfica kulübünden olumsuz cevaplar alan Sarı Kırmızılılar, transfer döneminin son gününe kadar Portekizli oyuncuyu transfer etmek için uğraşacak. Takımdan ayrılacak sürpriz isimler olacağının sinyalini veren Tecrübeli Teknik Adam, birden fazla orta saha oyuncusunun transfer edileceği söylentilerini artırdı. Gedson transferi olumlu sonuçlansa da Sarı Kırmızılı Yönetim, Libyalı orta saha oyuncusunu kadrosuna katmak istiyor.


25 yaşındaki orta saha oyuncusu için Haziran ayında Braga kulübünün kapısını çalan Sarı Kırmızılılar, olumsuz cevap almıştı. Al Musrati için tekrar nabız yoklayan Sarı Kırmızılı Yönetim, görüşmeleri sürdürüyor. Galatasaray Scout ekibinin bulduğu oyuncuyu Fatih Terim çok istiyor. Sarı Kırmızılı Yönetim, transferi 2 Eylülden önce bitirmek istiyor.

Libyalı orta saha Al Musrati 2020-21 sezonunun başında Braga’ya transfer oldu. 1 sezondur Braga forması giyen 25 yaşındaki oyuncu, takımıyla 49 maça çıkıp 4 gol 3 asistlik performansıyla takımına katkı sağlamayı başardı.