Gedson Kadro Dışı Kaldı

2020/2021 sezonunun devre arasında Galatasaray’a kiralık olarak gelen ve Sarı Kırmızılı formayla gösterdiği performansla birlikte camianın gözbebeği haline gelen Gedson Fernandes, yaz transfer döneminde de transfer edilmeye çalışılmış ancak kulübü Benfica’nın genç oyuncuyu bırakmak istememesi üzerine anlaşma gerçekleşmemişti.

Bu sezon Benfica formasıyla sadece 45 dakika süre alabilen Gedson Fernandes ile alakalı şu günlerde çok ilginç gelişmeler yaşanıyor. Portekiz basınına yansıyan haberlere göre Benfica, Gedson Fernandes’i sabaha kadar alkol aldığı ve kumarhanelerden çıkmadığı iddiasıyla kadro dışı bırakarak B takımına gönderdi.

Gedson’la İlgili Şok Gelişme

Geçtiğimiz sezonun Galatasaray adına en öne çıkan oyuncularından birisi olan Gedson Fernandes, özellikle sezonun son maçlarında gösterdiği performansla birlikte Galatasaraylı taraftarların en sevdiği oyunculardan birisi haline gelmişti.

Galatasaray’ın yaz transfer döneminde kadrosuna katmak için büyük uğraş verdiği ve Beşiktaş ile ciddi bir yarışa girdiği Gedson Fernandes’in transferi kulübü Benfica’nın oyuncuyu bırakmak istememesi nedeniyle gerçekleşmemişti.

Ara transfer döneminde tekrardan Benfica kulübünün kapısını çalacak olan Galatasaray’da özellikle Fatih Terim’in Portekizli oyuncuyu kadrosunda görmeyi çok fazla istediği ve gerektiği durumda eski öğrencisi olan Benfica başkanı Rui Costa ile de özel olarak görüşeceği yönündeki iddialar basına yansımıştı.

Bu sezon Benfica formasıyla birlikte sadece 45 dakika sahada kalabilen Gedson Fernandes’in de Türkiye’ye geri dönmek konusunda olumlu bir tavır sergilediği bilinirken, oyuncuyla alakalı olarak Portekiz basınına yansıyan iddialar, Galatasaray yönetimi ve teknik ekibini tekrardan düşündürebilecek nitelikte.

Basında yer alan haberlere göre alkol ve kumar sorunu nedeniyle Benfica tarafından kadro dışı bırakılarak cezalandırılan Gedson Fernandes’in yerine Benfica B takımından Paulo Bernardo dâhil edildi.

Gedson konusunda bir türlü istediğini alamayan Benfica’nın bu kararının altında yatan sebep henüz net değil ancak Gedson Fernandes’in kuzeni Adriano’nun ifadeleri basına yansıyan haberleri tamamen yalanlar nitelikte. Adriano’ya göre kuzeni Gedson, Benfica’nın sözleşme uzatma konusundaki ısrarlı tekliflerini kabul etmediği için kadro dışı kaldı.

Benfica’nın Sözleşme Israrı

Hatırlanacağı üzere Gedson Fernandes ile ilgili olarak basına yansıyan haberlerde Benfica’nın oyuncusunu sözleşme uzatmaması durumunda kiralamayacağı iddia edilmişti. 30 Haziran 2023 tarihinde sözleşmesi bitecek olan Portekizli oyuncudan gelir elde edememe tehlikesine önceden önlem almak isteyen Benfica’nın bu nedenle Gedson Fernandes’e eğer bir başka takımda kiralık olarak forma giymek istiyorsa sözleşme uzatmayı kabul etmesi konusunda yaptığı ısrarlı teklifler ise yaşanan son gelişmelerden anlaşıldığı kadarıyla Gedson tarafından kabul edilmemiş.

Futbol kulüpleri, kendi isteklerini yerine getirmeyen oyuncularla ilgili Gedson’un da aynı sıkıntıyı yaşadığı iddia edilen tasarruflarda bulunabiliyor. Hatırlanacağı üzere, Beşiktaş’ta da Douglas Luiz, Jeremain Lens ve Adem Ljajic gibi isimler, başka kulüplerin tekliflerini kabul etmedikleri, sözleşme feshini kabul etmedikleri ve iyi bir performans gösteremedikleri için kadro dışı bırakılmıştı.