GEDSON İÇİN 3 FARKLI PLAN

Gedson Fernandez’i kadrosuna katmak için yoğun çaba harcayan Beşiktaş, Benfica kulübüne farklı 3 formülle teklif yapacak. Orta sahaya transfer yapmak isteyen Siyah beyazlılarda öncelikli isim Portekizli oyuncu olduğu biliniyor.

Beşiktaş Benfica İle Tekrar Görüşecek

Süper ligde oynadığı 3 maç sonunda 7 puan toplayan Beşiktaş, transfer döneminin bitmesine az bir süre kala çalışmalarına hız kazandırdı. Son olarak geçen sezon Atletico Madrid’den kiraladığı Montero’nun bonservisinin yüzde 50’sini  alan Siyah beyazlılarda artık tek hedef orta saha transferi olduğu biliniyor. Geçen sezon Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen 22 yaşındaki Gedson Fernandez, 6 ayda oynadığı futbolla futbolseverlerin beğenisini kazanmıştı.

Siyah beyazlılar Yaz transfer döneminin başlangıcından bu yana oyuncuyla ilgilenen Galatasaray’a transfer çalımı atmak istiyor. Portekiz ekibi Benfica ile anlaşamayan Sarı kırmızılılar transferden vazgeçerken devreye giren Siyah beyazlılar, Şampiyonlar Ligi faktörünü kullanarak transferde önemli aşama kaydetmişti. Siyah beyazlı yönetim Beşiktaş, Portekizli yıldız için Benfica ile anlaşmaya yakınken Benfica teknik ekibi oyuncuyu kadroda  görmek istediklerini yönetime iletti. Benfica teknik ekibinin bu kararından sonra, Gedson transferinde belli bir yol alan Siyah beyazlı yönetim, Benfica’ya 3 farklı formül ile teklif yapacak.

3 Farklı Teklif Sunacak

Siyah beyazlıların ilk formülü, Atletico Madrid’den bonservisinin yüzde 50’sini alarak kadrosuna kattığı Montero transferi gibi olacak. Portekizli orta saha için bonservisinin yüzde 50’sini almak isteyen Siyah beyazlılar, Benfica’ya teklif götürerek bu formülü deneyecek. Siyah beyazlıların ikinci formülü ise kiralık olarak kadrosuna katmak. Siyah beyazılı yönetim, ilk formülün kabul edilmemesi halinde 22 yaşındaki orta sahayı satın alma opsiyonlu 1 senelik kiralamak istiyor.

Siyah beyazlıların üçüncü formülü ise satın alma opsiyonu olmadan belirli bir kiralama bedeliyle oyuncuyu kadrosuna katmak istiyor. Şampiyonlar Ligi faktörünü mantıklı bulan Benfica oyuncunun devler liginde vitrine çıkmasını, daha sonra yüksek bonservis bedeliyle satmak istiyor.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, oyunu çift yönlü oynayabilen 6-8 numara arasında mekik dokuyan bir orta saha istiyor. Genç teknik adam, Avrupa’da sabit bir bölgede oynayan orta saha oyuncusunun kalmadığını Gedson transferini bu yüzden çok istediğini söylüyor.