Gedson Fernandes Adım Adım Galatasaray’a

Bu sezon orta saha bölgesinde yaşanan problemler nedeniyle Süper Lig’de istediği sonuçları alamayan Galatasaray’da, devre arasında bu bölgeye transfer yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Basında yer alan transfer haberlerinde Sarı Kırmızılı takımın adı birçok orta saha oyuncusuyla anılırken, hem taraftarların hem de Galatasaray camiasının beklentisi geçtiğimiz sezon verdiği katkıyla birlikte Galatasaraylıların sevgisini kazanan Gedson Fernandes’in kadroya tekrar katılması yönünde.

Bu sezon Benfica forması ile sadece 47 dakika süre alabilen 22 yaşındaki oyuncunun takımında mutsuz olduğu bilinirken, en son çıkan haberler Benfica’nın Portekizli oyuncuyu kadro dışı bırakarak B takımına gönderdiği yönündeydi.

Gedson’un İstedikleri Olmadı

2020/2021 sezonunun ara transfer döneminde Benfica’dan Galatasaray’a kiralık olarak transfer edilen Gedson Fernandes, özellikle ligin son dönemlerinde aldığı sorumluluk ve gösterdiği ekstra performansla Sarı Kırmızılı camianın takdirini kazanmış ve Galatasaray’da oynamaya devam etmesine dair kampanyalar başlatılmıştı.

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in de oldukça beğendiğini belirttiği oyunculardan birisi olan Gedson Fernandes ile alakalı olarak Galatasaray yönetimi bu yaz transfer döneminde birçok kez Benfica ile temasa geçse de transfer tamamlanamamıştı.

Benfica’nın potansiyeli yüksek genç bir oyuncuyu bırakmak istememesi nedeniyle gerçekleşmediği belirtilen transfer, Galatasaray ile Beşiktaş’ın kıyasıya rekabetine de sahne olmuştu. Benfica, Gedson Fernandes’in bir sezon daha başka bir takımda forma giymesine razı olmadıysa da oyuncuyu kendisi kullanmak açısından pek iştahlı davranmadı.

Portekizli oyuncuya bu sezon sadece 3 maçta o da 47 dakika süre verilmesi ve sonrasında yaşanan kadro dışı olayının Gedson Fernandes adına bardağı taşıran son damla olduğu belirtilirken, 22 yaşındaki orta sahanın kulübü Benfica’dan kesin bir şekilde ayrılmak istediği biliniyor.

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in eski öğrencisi ve bir dönemin efsane futbolcusu Rui Costa’nın başkanlığını yaptığı Benfica’nın Gedson Fernandes ile alakalı planları henüz belirsizliğini korurken, Galatasaray’ın bu transferi bitirebilme adına olan ısrarı, Rui Costa ile Fatih Terim arasındaki sıcak ilişki ve Gedson Fernandes’in ayrılığa dair kesin tavrı bu transferi Galatasaray adına kolaylaştırabilir.

Menajer de Ayrılığı Açıklamıştı

Türkiye’nin en önde gelen futbol menajerlerinden birisi olan Ahmet Bulut, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada Türkiye haklarını elinde bulundurduğu oyuncusu Gedson Fernandes’in devre arasında kulübü Benfica’dan büyük ihtimalle ayrılacağını açıklamıştı.

Gedson’un Portekiz temsilcisindeki mutsuzluğundan bahseden ve Galatasaray’da oynamaktan zevk aldığını ifade eden Ahmet Bulut kendi gönlünden geçenin ise Gedson’un Türkiye’ye gelmesi olduğunu belirtmişti.

Gedson’un kulübü Benfica’da yaşadığı tüm bu sorunlar ve yaşanan gelişmelere rağmen Türkiye’ye geleceğine dair bir kesinliğin olmadığını sözlerine ekleyen Ahmet Bulut, oyuncusunun potansiyeline dair bir hatırlatma olarak da algılanabilecek ifadelerde bulunmuş ve İngiltere’den bir kulübün çıkarak Gedson Fernandes için ciddi bir ücret ödemesi ihtimalinin de bulunduğunu ifade etmişti.