Gaziantep Futbol Kulübü

Gaziantep Futbol Kulübü Kalan 8 Maça Hazırlanıyor

Süper Lig’de mücadele eden Gaziantep Futbol Kulübü ekibi, koronavirüs salgının ardından hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Ligde kalan 8 haftadan iyi bir sonuç elde etmek isteyen ekip, yoğun bir tempo ile idmanlarını gerçekleştiriyor. Takım antrenörleri olan Erdal Güneş ve Şener Gençtürk yönetiminde yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika çalışan ekipte ise eksikler söz konusu oldu.

Koronavirüs salgını sebebiyle uzun bir dönem antrenmanlarını takım olarak ve sahada gerçekleştiremeyen kulüpler, yeşil sahaya kavuştu. Alınması gereken tedbirler kapsamında çalışmalarını sürdüren takımlar, Süper Lig’in kalan 8 haftasını en iyi sonuçla kapatmaya çalışıyorlar.

Uzun bir dönem antrenmandan ve maçtan uzak kalan sporcuların ise, bu süreçte sakatlanma endişesi mevcut.

Takımda 1 Eksik Vardı

Süper Lig’de mücadele eden Gaziantep Futbol Kulübü ekibi de bu dönemde çalışmalarını yoğun bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyor. Antrenörleri Erdal Güneş ve Şener Gençtürk ile çalışan ekip, antrenmana ise ısınma hareketleriyle başladı.

İdmanın ana kısmında üç gruba ayrılan takım, sonrasında çift kale maç yaptı. Bu süreçte karantinada olduğu için A Takım kaleci antrenörü Radu çalışmalara katılım gösteremedi. Onun yerine alt yapıdaki kaleci antrenörü Mustafa Özdemir özel program eşliğinde çalıştı.

Takımın ayrıca tek eksiği ise ülkesine gidip döndüğü için, şu an karantinada olan Alexandra Maxim oldu.

Güncel Yazılar