Gaziantep FK’den 1. Dakikadan İlk Gol ve Zafer Sesi; 1-0

Süper Lig’in 6. Haftası nefes kesen gelişmelere sahne olmaya devam ediyor. Ligin 6. Haftası tüm zamanların en’lerine de şahitlik ederek şaşırtmasıyla da öne çıkıyor. 2021-22 sezonunun 6. Hafta mücadelesinde Gaziantep FK ekibi ile İstanbul Başakşehir FK ekipleri aynı sahada buluştu.

Gaziantep FK’nın ev sahibi ekip olduğu mücadelede tek gol sesi duyuldu fakat bu gol sesi öyle bir gol oldu ki 90 dakikanın 10. Saniyesinde geldi. Karşılaşmanın ilk 10.  Saniyesinde gelen bu gol sevinci, tüm futbolseverleri şaşırtırken aynı zamanda lig tarihinin de en erken atılan golü olarak da tarihe geçti.

Muhammet Demir’in attığı gol, aynı zamanda maçın sonucunu belirleyen gol oldu. Lig tarihinin en erke gelen gol sevinci Kalyon Stadyumu’nda yaşandı.

Tarihin En Erken Gelen Gol Sesleri

Süper Lig’in 6. Haftasında karşı karşıya gelen Gaziantep FK ile Başakşehir ekipleri sahadan tarihin en hızlı golünü görerek ayrıldı. Gaziantep FK ekibi, attığı tek gol ile galibiyeti alırken hanesine 3 puanını a eklemiş oldu.

Başakşehir ekibi ise geçtiğimiz hafta Fenerbahçe karşısında elde ettiği ilk puanının devamını getirememiş ve bir kez daha hanesine mağlubiyet ekletmiş oldu. Tarihin en erken golü maçın 10. Saniyesinde geldi ve bir rekora imza atıldı.

Bir önceki rekor 12. Saniye ile 2008 yılında kırılmıştı. 29 Kasım 2008 tarihinde Eskişehirspor ile Denizlispor karşılaşmasının ilk golü olan 12. Saniye golü, Darryl Bevon Roberts’ten gelmişti ve ekibi Denizlispor’u ilk dakikadan öne çıkarmıştı. Artık rekorun sahibi Muhammet Demir oldu.

Sıralamadaki Yerleri ve Puan Durumları

Sezonun 6. Haftasında Gaziantep FK ekibi hanesine ikinci galibiyetini ekledi. Bu galibiyet ile toplam puanı 8’e çıkan ekip, sıralamada averaj farkıyla 10. Sırada kendisine yer buldu.

Diğer taraftan konuk ekip İstanbul Başakşehir FK ekibi ise ilk 4 hafta elde edemediği puanı geçtiğimiz hafta Fenerbahçe ekibi karşısında etti. Fenerbahçe’ye sezon içinde ilk kez mağlubiyet tattıran İstanbul Temsilcisi, son karşılaşmada puan kaybederek toplamda 3 puanı ile 18. Sırada yer aldı.